Adót emelne az önkormányzat, de az egri óvodások részére már nem jut mikuláscsomagra
2019-et írunk, a Fidesz Egerben tisztújító közgyűlést tartott június 12-én. Elnöknek választják Martonné Adler Ildikót, alelnök lesz Orosz Ibolya, Lombeczki Gábor, Misz József, Oroján Sándor, dr. Pajtók Gábor és dr. Turcsányi Dániel. Nyilván nem véletlenül időzítették a tisztújítást, hiszen négy hónappal később tarják az önkormányzati választásokat, így az új vezetőség új mandátummal a kezében kezdhet neki a Fidesz választási kampányának Egerben is.
A kampányidőszak nagy meglepetése volt, hogy a két nagy erő – a pozícióit megtartani és a teljes várost véglegesen és totálisan leuralni kívánó Fidesszel szemben az Egységben a Városért Egyesület (az ellenzéki pártok ernyőszervezete) – indulásán kívül a semmiből megjelent Bódás Bianka polgármesterjelölt.
Bódás korábban egy kamupárt, a Bajnai Gordonék által használt elnevezést lenyúló Együtt2014 egyik alapítója volt, azelőtt pedig a Magyar Szociáldemokrata Párt szóvivőjeként is szerepelt. Utóbbi első embere Schmuck Andor volt, aki a hazai politikai élet egyik legnagyobb kalandora. Szóval ezzel a háttérrel érkezett Bódás Egerbe, hogy megkeverje a lapokat. A Fidesz médiája körbeajnározta, a Fidesz politikusai, beszélő fejei nem támadták, és mint később kiderült, a Fidesz ajánlóíveiről valahogy több tucat aláírás került át az ő ajánlóíveire.
Ezt azért merem kijelenteni, mert akkor épp a helyi választási bizottság delegáltjaként magam ellenőriztem Bódás Bianka és Habis László, valamint a képviselőjelöltek ajánlásait egyaránt. Jelzésem alapján az akkor még polgármester-jelölt Mirkóczki Ádám tette meg a feljelentést, aminek mostanra lett meg az eredménye: Bódás Bianka azzal, hogy lemásolta a Fidesz ajánlóívein szereplő neveket és aláírásokat azzal választási visszaélést követett el.
Emlékszem, hogy a választási bizottság már azt sem nézte jó szemmel akkor, hogy ellenőrzöm az ajánlóíveket. Annak is hangot adtak, hogy miért adom ki a vizsgálódásaim eredményeit. Természetesen a bizottság nem akart feljelentést tenni. Megtette helyette a visszaélésben másik főszereplő Fidesz, de ahelyett, hogy lemosták volna magukról a szart, engem citáltattak rendőrségre. Feltételezem, hogy azt gondolták, hogy majd jól megrémülök egy idióta feljelentéstől, de hát nem kellett ilyet tennem, mert még tavaly bebizonyosodott, hogy míg Bódás ellen folyamatban volt a nyomozás, velem szemben nem találtak semmiféle visszaélést.
Ami viszont rettentően furcsa az ügyben, hogy kik a szereplők. Bódást és Habist most hagyjuk is, visszautalnék azonban a pár sorral fentebbi egri elnökségi tagokra, azok közül is leginkább azokra akik képviselők lettek a Közgyűlésben: Orosz Lászlóné, Oroján Sándor ügyvezető alelnök, állítólagos kampányfőnök és Lombeczki Gábor. Itt lehet feltenni a kérdést, hogy ezek az emberek mit kerestek Magyarország vezető pártja helyi szervezetének élén, mihez adták a nevüket? De
a legbeszédesebb és egyben a leggyanúsabb, hogy Pajtók Gábor, aki szintén a Fidesz egri szervezetének alelnöke volt akkor, a botrány kapcsán nem szólal meg – sem most, sem korábban.
Tisztázni szeretnék valamit, mielőtt félremegy az értelmezés! Nem arról van szó, hogy a Fidesz másolt volna, nincs is rá szüksége, kb. 13 perc alatt össze tudja szedni a Kubatov-listából a szükséges ajánlásokat. Alapvetően az a baj ezzel az üggyel – azon túl, hogy egy nyilvánvalóan kamu jelölt csak a szavazatok megosztására alkalmas, így a Fidesznek lett volna alapvetően jó –
nem tudjuk, miként kerülhetett át egy rakás ajánló adata és aláírása Bódás Biankához. Ezeket az adatokat hétpecsétes titokként kell kezelni, raktározni, így tehát jogos a kérdés, hogy ki adta át azokat Bódásnak és kinek a tudtával? Ki a felelőse a „szivárgásnak” és az kinek az érdeke?
Mert arra azért nem vennék mérget, hogy Bódás Bianka mesterbűnöző betört a Fidesz irodába, a Polgárok Házában felborogatta a kukákat, megitta a hideg kávét és elemlámpa fénye mellett átmásolta az adatokat hajnal fél háromkor.
Kommunikációs szempontból védhetetlen a helyzet a Fidesz és Pajtók számára,
ugyanis ha az országgyűlési képviselő-jelölt megszólal, csak két dolog közül választhat. Ha tudott az egész visszaélésről, szivárogtatásról, akkor felelősségének tudatában jeleznie kellett volna a visszaélést és le kellett volna mondania vezető tisztségéről. Ez nem történt meg, tehát marad az, hogy elhatárolódik a bűncselekménytől és jelzi, hogy ő tiszta és megnevezi a felelősöket ebben az országosan példátlanul cinikus gaztettben. Csakhogy a napok óta mélyülő válságban egyetlen szót sem lehet hallani a most már megyei Fidesz-alelnöktől, aki így szépen és csendben gyilkolja pártja és személyének hitelességét, megválasztásának esélyeiről nem is beszélve.
Igen,
ez is egy lehetőség, hogy nem szólal meg, de ezzel teljesen magára fogja égetni a csaló Fidesz csalásban könyékig részvevő jelöltjének a bélyegét.
Berecz Mátyást úgy tűnik lehet gyepálni, kirúgni, gyalulni, de a hatalomban ülők meg akarják úszni. Egerben, az egri választókörzetben is.