Skip to main content
2026. július 01., Szerda, Annamária, Tihamér névnap

2019. nov. 30. Szombat, 01:00 | EÜ | Riasztó

Beszökött az ostorosi férfi kertjébe a szomszéd kutyája, ő ezért lelőtte, majd elásta az állatot

A férfi azt állította, nem tudta, hogy kié volt a husky.

Az Agria TV számolt be róla szombat este, hogy Ostoroson egy férfi lelőtte a szomszédja másfél éves huskyját, mert a kutya beszökött a kertjébe.

A meglőtt állat kivonszolta magát az utcára, ott elpusztult, a férfi pedig ezután visszavonszolta a kertjébe és elásta. A kutya gazdája ekkor nem volt otthon, a szomszédok hívták a rendőrséget, miután látták a vérnyomokat. A kiérkező rendőrök ásták ki a tetemet a férfi kertjében.

Az állattulajdonos a tévének nyilatkozva elmondta, a Dézi nevű husky soha nem bántott senkit, és bár néha elszökött, nem volt rá panasz, a szomszédjuk részéről sem. Az Agria TV megszólaltatta a kutyát megölő férfit is, aki nem tagadta tettét. Azt mondta, azért lőtt, mert az állat feldúlta a kertjét, és a lakásába is bement. Azt állította, nem tudja, kié volt az eb, és nem érti, hogyan pusztulhatott az állat egy légpuskalövéstől.

A rendőrség állatkínzás gyanúja miatt indított eljárást.

(Indexkép: pixabay.com)

Lefűrészelték a csapdába esett szarvasbika fejét Halmajugránál, rendőrök csaptak le rájuk

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!