Skip to main content
2026. június 23., Kedd, Zoltán névnap

2026. jún. 23. Kedd, 18:36 | Csarnó Ákos | Eger ügye

Újabb forgalmi változások jönnek Egerben: útlezárások, aszfaltozás és buszmenetrendi módosítások június 24-től

Június 24-től ismét jelentős változásokra kell számítani Eger közlekedésében. A Magyar Közút Nonprofit Zrt. által koordinált útfelújítási munkák több fontos városi csomópontot és útszakaszt érintenek, miközben a Heves Megyei Vízmű Zrt. és a kivitelezők is új munkaterületeket nyitnak meg. A következő hetekben útlezárások, sávszűkítések és ideiglenes buszmegálló-áthelyezések nehezíthetik a közlekedést.

Lezárják a Tesco–OBI csomópont keresztirányú forgalmát

A tervek szerint június 24-én, szerdán reggel 7 órától délig megkezdődik az aszfalt felmarása a Tesco–OBI csomópontban, valamint a Felsővárosi utca irányába vezető belső sávokon.

A munkálatok idején a kereszteződés keresztirányú forgalmát lezárják, ezért az érintett területen jelentős torlódásokra kell készülni. Az autósoknak érdemes előre megtervezniük útvonalukat és lehetőség szerint alternatív útvonalakat választaniuk.

Egy hónapra lezárják a Régi Cifrakapu utca egy szakaszát

Szintén szerdától várhatóan egy hónapon keresztül lezárják a Régi Cifrakapu utca Tetemvár és Malom út közötti szakaszát.

A közös munkaterületen a Mento Kft. és a Heves Megyei Vízmű Zrt. végez munkálatokat.

A lezárás ideje alatt:

  • a Cifrakapu út felől nem lehet behajtani az érintett szakaszra,
  • a Malom út felől azonban továbbra is biztosított lesz a kanyarodási lehetőség a kórház irányába.

Folytatódik az aszfaltozás a Tetemváron és a Malom utcában

A Noszvaj felé vezető útvonalon is folytatódnak a munkák.

A Tetemvár utcában kedden befejeződik az aszfaltozás, ezt követően a Malom utcában dolgoznak tovább a szakemberek. A kopóréteg terítését június 29. és július 1. között végzik el.

Elindult a 25-ös főút felújításának második üteme

Megkezdődött a 25-ös számú főút felújításának II. üteme is.

A kivitelező már felvonult a Sertekapu és a Nagy János utca közötti szakaszra, ahol jelenleg egy-egy forgalmi sávon haladhatnak a járművek.

A munkálatok elsőként azon az oldalon indulnak el, ahol korábban a Heves Megyei Vízmű Zrt. már munkaterületet foglalt.

Több buszmegálló is ideiglenesen kiesik

A felújítások az autóbusz-közlekedést is érintik.

Bartakovics út

Június 22-től a munkálatok befejezéséig az autóbuszok nem állnak meg a Bartakovics úti megállóban.

Helyette az utasok az alábbi megállókat használhatják:

  • Baktai út (Egerbakta irányába)
  • Kisasszony temető (Szarvaskő és Autóbusz-állomás irányába)

Malom utca

Június 24-től a Vécseyvölgy irányába közlekedő járatok nem állnak meg a Malom utcai megállóhelyen.

A legközelebbi felszállási lehetőség a Malomárok utcai megálló lesz.

Kővágó tér

Június 24. és 26. között a Szarvaskő irányába közlekedő buszok nem állnak meg a Kővágó tér megállóban.

Az utasok a Garzonház megállót használhatják helyette.

Garzonház

Június 27-től újabb változás lép életbe:

a Szarvaskő felé közlekedő járatok már nem állnak meg a Garzonház megállóban sem.

Ebben az időszakban a legközelebbi felszállási lehetőséget ismét a Kővágó tér biztosítja.

Érdemes előre tervezni

Az elkövetkező hetekben több ponton is egyszerre zajlanak útépítési és közműmunkák Egerben, ezért a megszokottnál hosszabb menetidőkre, torlódásokra és ideiglenes forgalmi rendekre kell számítani. Az önkormányzat és a kivitelezők azt kérik a közlekedőktől, hogy fokozott figyelemmel közlekedjenek, és lehetőség szerint induljanak útnak a szokásosnál korábban.

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!