Lezárások lesznek a Dobó tér környékén szerdától, mutatjuk, merre kerüljön
Garanciális javításokat végeznek Eger főterén, a legutóbbi felújítás hibáit tüntetik el.
Garanciális javítások végeznek a több milliárd forintból felújított és átalakított, 2014-ben átadott egri Dobó téren szerdától. Az önkormányzat közleménye szerint a "Dobó tér - Eger patak - Belvárosi térsor funkcióbővítő rehabilitációja" című projekt keretében az Egri Városfejlesztési Kft. és Eger polgármesteri hivatala közösen 2020. júniusban utó-felülvizsgálati eljárás keretében helyszíni szemlét tartott. A bejárásról készült jegyzőkönyvben rögzítésre kerültek azok a problémalisták és kivitelezési hiányosságok, hibák, melyeket garanciális munkavégzés keretében kell javítani.
"A kivitelező, a Penta Általános Építőipari Kft a konzorciumi partnerekkel való egyeztetés után a garanciális javításaink elvégzésére a szeptemberi hónapot jelölte meg. Az ismételt helyszíni szemle és egyeztető tárgyalást követően a kivitelező 2020. szeptember 16-án az érintett munkaterületre felvonul és a belváros több pontján részben forgalomkorlátozással, részben csak kisebb, a gyalogos közlekedés akadályozásával járó kivitelezési munkálatokat kezd el." - fogalmazott az önkormányzat közleménye.
2020. szeptember 16-án, szerdán lezárásra kerül a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Jókai utca és Fellner J. utca közötti területe. Ezzel együtt megváltozik a Jókai utcai forgalmi rend, az utca a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca felől a Kossuth utca felé lesz egyirányú. A Belváros megközelítése A Fellner Jakab utcán és a Belvárosi beléptető sorompón keresztül lesz elérhető. A kivitelezési munkálatok előreláthatólag 1 hétig tartanak, majd ezt követően más területeken ismételt szakaszos lezárások lesznek.
Görög hagyományőrzők is felléptek az egri Dobó téren tartott néptánctalálkozón - VIDEÓ
Szombaton a népviseletbe öltözött táncosoké volt a hevesi megyeszékhely főtere. Idén a Viseletek napjával egybekötve tartották meg Egerben a Szederinda Néptánctalálkozót. Szombaton vették birtokba a Dobó teret a táncosok, köztük a Budapestről érkezett Helidonaki görög hagyományőrző együttes tagjai, akik az Egri Görög Önkormányzat segítségével érkeztek a városba.