Eger ügye

Kikaptak, de helytálltak a kupagyőztes ellen az egri vízilabdás lányok

AGRIASPORT.HU 2019.11.30. 00:00

A szombati meccset 11-7-re nyerte a dunaújvárosi csapat.

Harmadik szezonbeli mérkőzését is elveszítette a ZF-Eger női vízilabda csapata az első osztályú honi bajnokságban. Szilágyi Péter együttese a Magyar Kupa friss győztesének otthonában szerepelt. A tisztes helytállásban reménykedtünk, ezt a célt maradéktalanul sikerült teljesítenünk. Sőt, még attól is többet. A Dunaújvárosi Egyetem alaposan megszenvedett, de végül 11-7-re megnyerte az összecsapást. Hertzka és Czigány vezérletével nagyszerűen kezdtük a találkozót, az újvárosiak Garda révén 3-0-s egri vezetésnél szerezték első góljukat.

A folytatásban is jól tartotta magát Szilágyi Péter együttese. A nagyszünetben 5-5 volt az állás, sőt a harmadik felvonás közepén Dobi találatával újra vezettünk. Sajnos bekövetkezett az, amire azért lehetett számítani, vagyis felébred az alvó oroszlán. 7-6-nál állt először a meccs folyamán jobban az Újváros, amit még további három hazai gól követett. 10-6-ról már nem volt visszaút a mieink számára. Egyszer azért még az utolsó negyedben beköszöntünk, de a végeredményt Szilágyi Dorottya állította be.

Fotó: Egri Vízilabda Klub Facebook-oldala

Így ki lehet kapni Dunaújvárosban, elismerésre méltó volt lelkes játékunk. Erre lehet alapozni, aztán a velünk hasonló játékerőt képviselő riválisok ellen a jó eredmény sem marad el.

Női OB I., alapszakasz, 3. forduló
DUE-Maarsk Graphics – ZF-Eger 11-7 (1-3, 4-2, 2-1, 4-1)
Dunaújváros. Játékvezetők: Pásztor Antal, ifj. Kádár József
Gólszerzők: Garda 2, Gurisatti 2, Horváth B. 2, Ziegler, Mucsy, Brezovszki, Szilágyi, Mahieu illetve Hertzka 4, Czigány 2, Dobi.

Emberelőny/gól: 6/3 illetve 6/2
Ötméteresek: 1/1 illetve -
Kipontozódott: Ziegler illetve Bódi