2024. május 2., Zsigmond

Eger ügye

A kihagyott ziccerek ellenére is nyolcgólos győzelmet aratott a Szeged ellen az Eszterházy SC

2019.11.30. 00:00

Hazai győzelemmel zárult a bajnoki.

A rengeteg kihagyott ziccer miatt, sokáig izgulhattunk kéziseink első hazai bajnokiján – foglalta össze az Eszterházy Károly Egyetem oldala a női kézilabdacsapatuk szombati meccséről.

Az egyetemista társaság szombat délután több mint fél él után játszhatott ismét hazai környezetben. Az egriek jól kapták el a rajtot, a hatodik percben már 5-1 volt az állás. Ekkor a vendégek szakvezetése időt kért, és a gyorsan érkezett játékmegszakítás után több ziccert elrontott a támadó szekció. Ennek ellenére a félidő felére kezdett volna ellépni riválisától az ESC, de négy gólnál nem alakult ki nagyobb különbség.

Fotó: sport.uni-eszterhazy.hu

A szünet után a szegediek igyekeztek még közelebb férkőzni ellenfelükhöz, és végül sikerült egyenlíteniük, ekkor jött az újabb időkérés. A házigazdák ezt követően ismét át tudták venni a vezetést, majd egy izgalmas hajrá kezdődött. A legvégén aztán a Szeged zsinórban kapta a lerohanásgólokat, és az eredmény nyolcgólos Eszterházy SC-győzelem lett.

"Ennyi ziccert nem lehet elhibázni, az ellenfél keményen megbüntet érte. Mindezek miatt, komoly küzdelemre késztettek minket" – idézte Zsadányi Sándor edzőt az egyetemi honlap.

NB I/B, kelet, 2. forduló
Eszterházy SC – PC Trade Szegedi NKE 31-23 (12-10)
Eger, Eszterházy-csarnok, 150 néző.
V.: Dáné R., Gyimesi M.
ESC: Vajk – Kuti 4, Brettner 7, Bató 4 (2), Juhász R. 4, Kobela 4, Buzsáki 1. Cs.: LEINER – Szecsődi 5, Gindeli, Kiser 2, Bernát D., Alaxai. Edző: Zsadányi Sándor.
Hétméteresek: 2/2. ill. 4/4.
Kiállítások (kétperces): 8 perc, ill. 10 perc.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 4-2, 12. p.: 5-3, 18. p.: 9-5, 24. p.: 10-7, 36. p.: 16-12, 42. p.: 17-17, 48. p.: 21-19, 54. p.: 24-21.

Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!