Skip to main content
2025. március 23., Vasárnap, Emőke névnap

2023. jún. 08. Csütörtök, 09:06 | Csarnó Ákos | Eger ügye

77 millió forintot ad a kormány az egri színháznak

A kulturális minisztérium bejelentette, hogy 4 milliárdról 6 milliárd forintra emelték a színházi többlettámogatások keretösszegét: azt, ami korábban 37 milliárd forint volt. 1400 pályázat érkezett erre az összegre, a kormány csaknem ezret elutasított – foglalta össze a hvg.hu.

A magyar színházi szakma műhelyei alig kaptak néhány milliót, közben több ismeretlen tevékenységű szervezet sok független társulat teljes éves működésének többszörösének megfelelő összegeket kap. 

Ebből a 6 milliárdos összegből 77 millió forintot kapott az az egri Gárdonyi Géza Színház, amelynek így mentőövet dobott a kormány.

Korábban írtunk arról, hogy a tervek szerint az önkormányzat 35 millió forinttal emeli az intézmény finanszírozását. Amennyiben ezt az emelést a minisztérium is elfogadja és ugyanannyival emeli a saját hozzájárulását, úgy az intézmény idei költségvetése 70 millió forinttal meg fog emelkedni. A teljes költségvetési keret nagyjából 761 millió forintot tesz ki. Közben az önkormányzat 20 millió forintos gyorssegélyt adott a színháznak. Most pedig megérkezett a kormánytól 77 millió ft.

Közben pl. a Pintér Béla és Társulata két pályázatot adott be, de egyikre sem nyertek egyetlen forintot sem.

indexkép: gardonyiszinhaz.hu