Ez lesz az idei nyár fürdőruhadivatja

Az apró bikini darabjait mindössze néhány vékonyka madzag tartja majd össze.
Az 1946 óta létező ruhadarab, a bikini évről évre nagyobb tért hódít. A több mint 70 éve tartó rendületlen népszerűségének több oka is van: nem csak, hogy könnyebben szárad meg akár viselőjén is az egész napos strandolás közben vagy után, de a jól megválasztott fazon nagyon dekoratívvá teheti tulajdonosát. Idén egy egészen különleges darab hajtja fel rajongót, ez pedig nem más, mint az úgynevezett mikrobikini.
A 2019-es fürdőruhadivatja az eddigi legmerészebb, hiszen alig hagy némi képzelnivalót a szemlélők fantáziájának. Ahogyan azt az elnevezése is tökéletesen tükrözi, nem sok anyagköltsége lesz magának a bikininek, hiszen a darabok elképesztően kevés bőrfelületet fognak takarni viselőjükből. Az apró bikini darabjait mindössze néhány vékonyka madzag tartja majd össze.
A divatszakértők véleménye szerint ez egy egészen logikus lépés volt a tervezőktől, hiszen a hétköznapi ruhaneműk terén is egyre kevesebb anyag fogy a viseletek megalkotásakor. A gálaruháktól kezdve a fehérneműkön át, egészen a sportruházatokig egyre kisebb területet fednek el a ruhák, így a bikinik tekintetében csaknem elkerülhetetlen volt ez az új húzás a divattervezők részéről. A mikrobikini jól szemlélteti azt, hogy bizony egyre kevesebb titkot kell elrejteni a hétköznapi embernek is. Bár Magyarország még nem kifejezetten van felkészülve az ilyen merész és már-már megbotránkoztató ruhadarabokra, külföldön idén már biztosan hódítani fog ez az újszerű fürdőruha.
Szerencsére azoknak sem kell aggódniuk, akik szégyenlősebbek egy fokkal. Idén is hódítanak a klasszikus bikinik, de a francia bugyi és a merevítős felsőrész is divatosnak számít majd. A tankinik esetében érdemes lehet egy bohókás színösszeállítást választani, de az arabminta, az etno és a monokróm színek is népszerűek lesznek 2019-ben. Az Adora bikini webshop számos olyan darabot kínál, melyek közül csak győzzünk válogatni!
A bikini rövid története
Időszámításunk előtt, úgy az 1400-as évek körüli időszakból is maradtak fenn leletek, melyek napon sütkérező nőket ábrázolnak olyan kétrészes ruházatban, melyek a melleket, az ágyékot és a feneket takarják, szabadon hagyva a kettő közötti részt. A modern, általunk is ismert bikinit azonban Louis Reard francia tervező mutatta be Párizsban 1946. július 5-én, egy bemutatón – a kétrészes fürdőruha a Marshall-szigetek egy részét képező Bikini-atollról (atoll: korallzátonyokból felépülő gyűrű alakú sziget vagy szigetcsoport – a szerk.). Reard akkoriban igen merésznek számító ruhadarabjához igen nehezen talált modellt, végül egy akkoriban munkálkodó (sztriptíz)táncosnő vállalta a modell szerepét, Micheline Bernardini.
A sokat mutató fürdőruha nehezen tört be a piacra, hiszen az emberek számottevő többsége igen megbotránkoztatónak találta. A nagy áttörést az 1957-es And God Created Woman című film hozta, ahol a híres és gyönyörű Brigitte Bardot elsőként viselt bikinit a filmvásznon. Ekkor indult útjára a kényelmes fürdőruha, ami a mai napig töretlen népszerűségnek örvend ind a nők, és persze mind a férfiak körében – bár utóbbiak csak ritkán hordják!