Skip to main content
2026. augusztus 24., Hétfő, Bertalan névnap

2022. nov. 24. Csütörtök, 16:30 | Csarnó Ákos | Gasztro

Íme az év szaloncukra: forralt boros, de a Stühmer is ott van az élen!

Az Év Szaloncukra verseny győzteseit 186 szaloncukor közül választották ki, közülük került ki a 20 győztes.

Az Év Szaloncukra kategória első helyén a gyulai Kézműves Cukrászda Forralt boros szaloncukra végzett, második lett a balatongyöröki Promenád Kávéház „Frizzy” mogyorós-robbanócukorkás szaloncukra, a harmadik a Stühmer került a körtezselés-muskotályos szaloncukrával.

A kedvező árú (699Ft/100g alatti) szaloncukrok közül első helyen végzett a TESCO karamellakrémmel töltött szaloncukra, második lett a Chocofive robbanócukros szaloncukra, a harmadik helyezett pedig a Penny Market – Choco'la Belga étcsokoládéval mártott meggyes laktózmentes vegán szaloncukra lett.

Az Év Új Íze kategóriát a Piros Mogyorós tejkrémes tejcsokoládé szaloncukra robbanócukorral és aprított mogyoróval nyerte, az Év Vegán Szaloncukra kategóriát pedig a székesfehérvári Damniczki Cukrászda birsalmás szaloncukra nyerte el.

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!