Nagy egri budi-gate - A buszpályaudvari wc hamarosan kész, az utasok hamarosan ingyen használhatják!
Nem olyan régen írtunk arról, hogy egy péntek este nem működik egy központi wc Egerben, a Dobó téren. Pár napja pedig arról írtunk, hogy a buszpályaudvaron sem működik a toalett - immár egy hónapja. Ez utóbbi cikk megjelentetése után kérdéseket küldtünk a MÁV sajtóosztályának, hogy tájékoztatást kérjünk arról, hogy mi a helyzet ezzel a wc-vel?
Ezt kérdeztük:
Tisztelt MÁV Csoport!
Egerben, a Barkóczy utcában található közponi buszpályaudvar mosdói kb. egy hónapja lezárásra kerültek, mert a tájékoztatás szerint felújítják azokat. szeretném tájékoztatásukat kérni, hogy mikorra várható a munkálatok befejezése (ugyanis arra a tájékoztatás nem tér ki) illetve ez a felújítás illeszkedik-e a Lázár János miniszter által megígért mosdó-felújítási programba, annak eleme-e?
Legnagyobb meglepetésünkre két nap múlva meg is kaptuk a választ, igazi meglepetéssel:
"Egerben, a Barkóczy utcában található buszállomás mosdójának felújítása a Lázár János építési és közlekedési miniszter által meghirdetett mosdófelújítási program részeként valósul meg. Az állomás mosdója teljes felújításon esik át, kicseréljük a teljes burkolatot és a szanitereket.
A felújítás befejezése a hónap közepén várható. Az üzemeltetés az újranyitás után is bérlővel történik majd. 2026. január 1-jétől a megújult mosdók használata a MÁV-csoport utasai számára természetesen ingyenes lesz."
A buszpályaudvari helyettesítő műanyag wc-k kellemetlen aurájától tehát hamarosan megszabadulhat az utazóközönség.
Kapcsolódó cikkek
Még ez is! Az egri buszpályaudvari wc is bezárt, mert felújítják
Miért jó, ha az egri turistaszezon közepén „A” közvécé zárva van?
Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!