Eger ügye

Döntetlent játszottak az egri férfi vízilabdások a Szentes ellen

AGRIASPORT.HU 2019.11.30. 00:00

7-7 lett a végeredmény.

Nem sikerült győznie Szentesen, de megőrizte veretlenségét a férfi vízilabda bajnokságban a ZF-Eger együttesének. Petrovai Márton legénysége először játszott a Bárány Uszodán kívül a 2020/2021-es bajnoki szezonban, három győzelmet követően az eddigi imponáló mérleg megőrzése volt a tét a Metalcom Szentes otthonában.

Kis késéssel kezdődött a párharc a játékvezetők késése miatt, az első gólt pedig a házigazdák jegyezték. Ekkor vezetett először, egyben utoljára a Szentes a találkozón. Kovács Gábor duplája, illetve Lőrincz Bálint és Murisics találata után már 4-1 állt az eredményjelzőn. Kimagaslóan védekezett a ZF-Eger, a második negyed közepéig egyszer, de a nagyszünetig is csupán kétszer nyúlt maga mögé Krémer kapus.

Fotó: Egri Vízilabda Klub Facebook-oldala

Jelentős áttörés nem következett be a folytatásban sem. Tartotta kétgólos előnyét az Eger, ami lehetett volna több is. Sajnos sok volt a kihagyott vendéghelyzet, ami a végjátékban megbosszulta magát. A negyedik felvonás egri góllal indult, Baksa találatát követően 7-4-re vezettünk.

A végére feltámadt a házigazda, igaz többször is lezárhatta volna a találkozót együttesünk. Nem tette. Lőrincz és Sántavy is kipontozódott, a háromgólos fór pedig elillant. Az egyenlítő találatot egy másodperccel a vége előtt kaptuk ötméteresből. Egyértelműen győzelmet szalasztott el a ZF-Eger, örömteli azonban, hogy megőrizte veretlenségét a magyar élvonalban.

E.ON OB I., alapszakasz, 6. forduló
Metalcom-Szentes – ZF-Eger 7-7 (1-2, 1-2, 2-2, 3-1)
Szentes, 150 néző. V: Vogel G., Bereczki M.
Szentes: MEIXNER – Pellei K., Garancsy, Somogyi B., Hegedűs B., FÜLÖP B. 4, TAKÁCS J. 1. Csere: Kókai T., MÁTYÓK 2, Lajkó, Vörös V., Bozó. Edző: Pellei Csaba
ZF-Eger: KRÉMER – TÖRÖK B. 2, KOVÁCS GÁBOR 2, Baksa B. 1, Lőrincz B. 1, Murisics 1, Sántavy. Csere: Gólya, Hajdú B., Sári, Szalai G., Rádli. Edző: Petrovai Márton
Emberelőny/gól: 14/1 illetve 5/2
Ötméteresek: 3/2 illetve 1/1
Kipontozódott: Lőrincz B. (32. p.), Sántavy (32. p.)

Nyilatkozatok:

Pellei Csaba:

Jól kezdtünk, ám büntetőt hibáztunk, ettől kezdve az Eger átvette a játék irányítását, és három negyeden keresztül ők domináltak a mérkőzésen. Végig rohantunk az eredmény után, szerencsénk sem volt, ám küzdeni akarásunknak köszönhetően itthon tartottunk egy pontot.

Petrovai Márton:

Tudtuk, hogy kemény ütközet vár ránk Szentesen, és ez így is történt. A védekezésünk végig rendben volt, a támadójátékunkban azonban akadtak pontatlanságok. Hasznos mérkőzés volt ez a BVSC elleni összecsapás előtt.