Skip to main content
2026. február 16., Hétfő, Julianna, Lilla névnap

2019. nov. 30. Szombat, 01:00 | EÜ | Eger ügye

Biztosan lesz Egerben 5G-s mobilszolgáltatás, nem hatott a tiltakozás

Az egyik legnagyobb magyar szolgáltató minden megyeszékhelyre telepít újgenerációs mobilinternet-technológiát.

Magyar Telekom után ma a Vodafone Magyarország is bejelentette, hogy kibővíti ötödik generációs hálózatának lefedettségét. A tájékoztatás szerint Budapest belvárosa és Zalaegerszeg után Budapesten és környékén, valamint vidéki nagyvárosokban, megyeszékhelyeken (tehát Egerben is) és a Balaton körül folytatódik a bázisállomások 5G fejlesztése idén.

A fejlesztéssel a Vodafone 5G állomásainak száma országosan közel 300-ra nő, melynek köszönhetően már több százezren tapasztalhatják meg az újgenerációs mobilhálózat képességeit.

A 5G technológia lényege, hogy a mobilinternet-szolgáltatás sebessége az előző generációs, vagyis 4G technológiánál jóval gyorsabb. Azonban a világban, és így Egerben is akadnak heves ellenzői az 5G-nek. Egyikük Pócs Alfréd önkormányzati képviselő, aki június 6-án kerékpáros demonstrációt is szervezett a hevesi megyeszékhelyen. Pócs ezen kijelentette, hogy hiába léteznek olyan tanulmányok, amelyek azt állítják, nincs negatív következménye a sugárzásnak, egy húsz éves önálló kutatás ennek az ellenkezőjét bizonyítja.

Pócs Alfrédék az 5G ellen tüntettek Egerben, szerintük a technológia rákot okoz - VIDEÓ

Azt szeretnék, hogy a városban ne épülhessen ki a mobilhálózat. Kerékpáros megmozdulást tartottak június 6-án Egerben az 5G ellenzői, akik azt szeretnék elérni, hogy a hevesi megyeközpontban ne engedélyezzék az újgenerációs mobilhálózat kiépítését. A közel negyven biciklis szórólapokkal, zászlókkal vonult fel a Dobó térről indulva.

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!