Skip to main content
2025. március 28., Péntek, Gedeon, Johanna névnap

2019. nov. 30. Szombat, 01:00 | EÜ | Mindenki ügye

Pintér Sándor szerint lényegesen keményebb járványügyi intézkedések is jöhetnek

A belügyminiszter azt nyilatkozta, hogy akkor kell szigorítani, ha romlik a helyzet a világban.

Szerda reggel kormányülés volt Orbán Viktor hivatalában, az ide érkező minisztereket próbálta kérdezni a Telex. Egyedül Pintér Sándor belügyminiszter nyilatkozott érdemben a portálnak. A tárcavezetőtől azt kérdezték, mit gondol arról, hogy az Egészségügyi Világszervezet (WHO) májusban kiadott kritériumrendszere alapján a magyar hatóságok nem tartják kontroll alatt a járványt.

Pintér Sándor – aki az Operatív Törzs egyik vezetője is – azt válaszolta, hogy a járvány elején 1 százalék alatt is tudták tartani a pozitív tesztek arányát, júniusban pedig volt olyan nap, amikor egyetlenegy új megbetegedés sem volt. Elmondta: a pozitivitási ráta (a tesztek mekkora hányada ad pozitív eredményt) ősszel nemcsak Magyarországon, hanem az egész világon megemelkedett.

 

Fotó: Kovács Tamás / MTI

A miniszter szerint természetes, hogy ősszel megemelkedett a fertőzöttek száma, de a magyar eredményeket Európa és a világ eredményeivel összevetve elmondható: nálunk a leghatékonyabb védekezés.

Hozzátette:

Természetes, hogy ha a megbetegedések a világon mindenhol emelkedni fognak, nálunk is ennél lényegesen keményebb intézkedéseket kell majd hoznunk, hogy megakadályozzuk.

Ha ilyen vércsoportja van, könnyebben lehet koronavírusos egy kutatás szerint