Adót emelne az önkormányzat, de az egri óvodások részére már nem jut mikuláscsomagra
"Az Európai Unió Bírósága politikai döntést hozott a gyermekvédelmi törvény miatt" – közölte szerdán, a kormányinfó előtt Varga Judit.
Mint mondta: a kormány nem érte meglepetésként a döntés, a bíróság – szerintük – politikai szereplővé vált, maga az ítélet pedig nem más, mint "politikai nyomásgyakorlás".
Hozzátette: a "gyermekvédelmi törvény közül nemzetközi vita van, és az ország hihetetlen támadás alatt áll". Emlékeztetett: ezért a kormány népszavazásra vitte az ügyet.
Az igazságügy miniszter szerint a migrációs kérdéshez hasonlít a "gyermekvédelem" ügye is. Szerinte a bevándorlás kapcsán is a magyar megoldás bizonyult hosszútávon jónak. Értékelése szerint a "a gyermekvédelmi törvény a probléma, nem a jogállamiság".
Mint ismert, a magyar kormány elvesztett az EU elleni legfontosabb perét.
Ezt a pert Magyarország és Lengyelország azért indította, hogy a bíróság kimondja, az uniós pénzek szétosztása, vagyis a mi esetünkben a költségvetési érdek erősebb, mint a jogállamiság kérdése.
A bíróság elutasítottta a keresetet, emellett kötelezik a két tagállamot a rájuk eső perköltségek megfizetésére. Ez azt jelenti, hogy továbbra sem kapjuk meg a
Benzinárstop: a MOL veszi át a bezárt kutakat
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a benzinárstoppal kapcsolatban közölte: tudnak arról, hogy vannak benzinkutak, amelyek bezártak vagy fontolgatják a bezárást, ám mint mondta: ahol ilyen történt, ott van öt kilométeren belül van másik kút.
Közölte azt is: a bezártak kutakat a MOL fogja tovább üzemeltetni. Hozzátette: a rendelet értelmében korlátlanul lehet tankolni.
Gulyás beszélt a jogállami kérdésekről is. "Mindenkit óva intünk attól, hogy túlértékeljék a mai döntést. Magyarország a jogállam alapértékeit kiemelten fontosnak tartja, ám ez veszélybe kerülne az ellenzék hatalomra jutásával, mert a kommunizmus, a fasizmus eszmééi összeegyeztethetetlenek az Európai Unió jogállamisági elképzeléseivel." – mondta Márki-Zay Péter korábbi nyilatkozata kapcsán.
Hozáttette: az Európai Bizottsággal már megállapodtak a helyreállítási alapról, amikor az a "gyermekvédelmi" törvény elfogadása után visszalépett a a megállapodástól. Szerinte ezért nem írták alá azt, és a választásokig nem is fogják – tette hozzá a miniszter.
Ezen a héten is a Magyar Fórum kérdése sikerült a legjobban. A lap munkatársa egy kérdésbe bújtatott véleményt közölt, miszerint:
A kormány nem gondolja, hogy az ítélet szovjet időket megszégyenítő támadás?
Szerencsére Gulyás Gergely megengedő és nem gondolja ezt, ám szerinte a szuverenitást sérti.
Az Mfor.hu kérdésére, miszerint mikor indulhat meg a jogállamisági mechanizmus, illetve ha megindult mire számítanak – azt válaszolta: lassú folyamatról van szó és hosszú eljárásrendje van.
A helyreállítási alap kapcsán hozzátette: a bizottság meg akarja várni a választást, ám ha marad a kormány (értsd: Fidesz-KDNP) akkor "kénytelen lesz velük megállapodni".
Politikai akció a pedagógussztrájk
Újságírói kérdésre közölte: bár a béremelési igényt jogosnak tartja a kormány, a sztrájkról kimondta a bíróság, hogy jogellenes (miután a kormány gyakorlatilag ellehetetlenítette a pedagógusok sztrájkjogát).
Szerinte "veszélyes", hogyha a tanárok az "akaratérvényesítés" olyan formáját választják, amely ellentétes a szülők és gyermekek érdekeivel.
Úgy vélte, hogy a szakszervezetek a sztrájkkal csak a választásba akarnak beavatkozni.
Elképzelhetetlennek tartom - mondta annak kapcsán, hogy Márki-Zay Péter szerint egy "blog három meleg miniszter botrányát készíti elő".
Szintén újságírói kérdésre közölte: nem ért egyet azzal a javaslattal, amely szerint a városok közvetlenül is pályázhatnának az uniós forrásokra. Szerinte ugyanis ezzel a tagállamok döntési joga csorbulna (és persze a magyar kormány ellenzéki városokat sújtó politikája – a szerk.)
Mint ismert: az Európai Parlament kedden fogadta el Cseh Katalin momentumos EP-képviselő jelentését arról, hogy a városok közvetlenül pályázhassanak forrásokra.
(Via ugytudjuk.hu)
Indexfotó: pixabay.com