Ellenzéki politikusok fújták le festékkel a Fidesz gyűlöletkeltő plakátjait

Újra egységesen cselekedett az ellenzék. Nem asszisztálnak a Parlamentben a kormánypropagandához.
A Nyugdíjfolyósító Igazgatósághoz vonul a parlamenttől az ellenzék, hogy így tiltakozzanak az ellen, hogy péntektől többet kell dolgoznia a közszféra munkavállalóinak - írta az Azonnali. Ezt a szocialisták, a DK, a Párbeszéd, az LMP és a Jobbik képviselői közös sajtótájékoztatón jelentették be hétfőn. A párbeszédes Szabó Tímea arról beszélt: nem kívántak részt venni a „propagandahétfőn”, amin „a kormány ontja a gyűlöletet”. Arra is felhívta a figyelmet: már a Nyugdíjfolyosító felé menet is fognak akciózni, „útközben is érdekes dolgok fognak történni”.
Ez azt jelentette, hogy lefújják a Fidesz Soros-Juncker-plakátjait piros festékkel.
Az LMP-s Csárdi Antal pedig azt jelentette be: a köztisztvisleői illetményalap 2008 óta változatlan, ezért az LMP ismételten benyújt egy javaslatot, amely azt 38 650 forintról 60 000 forintra emelné. Ugyan az LMP és a Jobbik még részt vett a napirend előtti felszólalásokon, a szocialisták, a Párbeszéd és a DK frakciója már be sem ment az üléskezdésre.
Azzal kapcsolatban, hogy miért maradtak bent a napirend előttin felszólalásokon, a jobbikos Kepli Lajos azt mondta az Azonnalinak: minden frakciónak a saját döntése, hogy az ülésnapon részt vesz-e. „Vannak közös, koordinált akciók és vannak egyéni mozgások” – mondta hozzátéve, a Jobbik frakciója úgy ítélte meg, hogy az interpellációk és az azonnali kérdések lehetőségét minden esetben ki kell használni, hogy a kormányt fontos ügyekben tudják kérdezni.
Elmondta: az ellenzéki pártok abban is megegyeztek, hogy nem bojkottálják a parlamentet teljes egészében.
Az Azonnali szerette volna megtudni a Párbeszédtől, hogy akkor ezentúl minden hétfőn kivonulnak-e a parlamenti ülésekről. A Párbeszéd szóvivője, egyben országgyűlési képviselője, Tordai Bence ugyanakkor úgy nyilatkozott megkeresésünkre: nem adják ki a terveiket előre, hogy a meglepetés erejével tudják arcon csapni a Fidesz rendszerét.
Nem ez az első, hogy távollétükkel tiltakoznak az ellenzéki pártok. Már a parlament tavaszi ülésszakának első üléséről is kivonultak, majd az esztergomi Suzuki-gyárhoz mentek tiltakozni a rabszolgatörvényként elhíresült túlóratörvény-módosítás ellen.
Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!