Az egész világ szélerőművet épít, csak Magyarország nem

Mert errefelé nem fúj a szél, nyilván.
Egyre népszerűbb – vagyis már nyugodtan mondhatjuk, hogy népszerű - a szélenergia a világban. Tavaly is jelentősen nőtt a kapacitás a világban, Magyarországon viszont nem, hiszen nálunk egy szélerőmű sem épült az idén. Ez nem véletlen, mivel egy tavalyi jogszabály-módosítás miatt gyakorlatilag lehetetlen szélerőműveket építeni az országban – írta meg a Magyar Napelem és Napkollektor Szövetség.
A számítások szerint 2016-ban világszerte 56 gigawattnyi új szélenergia-kapacitás állt termelésbe, a teljes globális szélerőművi kapacitás pedig az év végére megközelítette a 487 gigawattot. Az előző éves adatok tükrében kisebb megtorpanás látszik, hisz 2015-ben több mint 63 gigawattnyi új kapacitást kapcsoltak hálózatra a világon. Az elmúlt 15 évben gyakorlatilag nem volt olyan év, hogy ne lett volna kétszámjegyű bővülés a globális szélenergia-kapacitásban.
Az MNNSZ és mindenki más tapasztalatai szerint Magyarországon 2011 óta nem épült szélerőmű, az új kapacitások létesítése tenderekhez van kötve. A szélerőművek engedélyezésének szabályozásához új kiegészítő rendeletek érkeztek még tavaly októberben, az új speciális szabályok miatt pedig lényegében ma nincs Magyarországon megfelelő hely szélerőmű telepítésre, de még ha találnánk is ilyet, a technológiai megkötések miatt a forgalomban lévő megoldások nagy része a szabályozásnak nem felel meg. A teljesség kedvéért azért azt érdemes megemlíteni, hogy a szélenergia komoly ingadozásokat képes okozni a hektikus termelés miatt, aminek kezelése még olyan országoknak is sok esetben problémát okoz, mint Németország.
Az alábbi ábrát az Energiaklub készítette, mely Magyarország térképén az új szabályozás értelmében a szélerőmű telepítésre alkalmas területek fehérrel jelölte?
Lát ön engedélyezett területet?
Világosan látszik a cél: a szélenergia ellehetetlenítésem hogy könnyebb legyen érvelni egy új atomerőmű építése mellett. A tiszta energia sokkal jobban megérné, de kormányzati elhatározás miatt nem lehetséges ma Magyarországon tiszta energiával foglalkozni.
forrás: mnnsz.hu
Te követed már az Egri Ügyeket a Facebookon? Nem! Akkor ITT most megteheted! Köszönjük!