Skip to main content
2026. június 17., Szerda, Alida, Laura névnap

2019. nov. 30. Szombat, 01:00 | EÜ | Eger ügye

Hatan biztosan koronavírusosak az egri kézilabdaklubnál

Több egri játékos koronavírus-tesztje pozitív lett, emiatt ismétlik a Fradi-meccset. Az SBS-Eger korábban arról írt, hogy a fővárosi csapat meccs nélkül vitte volna a három pontot.

"Az SBS-Eger csapatánál több játékos COVID-tesztje is pozitív eredményt hozott, így a szeptember 9-ére kiírt SBS-Eger-Ferencváros K&H férfi liga mérkőzés mindkét csapata a találkozó elhalasztását kérelmezte. A halasztáshoz az MKSZ hozzájárult. A mérkőzés új időpontjának kijelölésére később kerül sor." - írta honlapján a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ).

Az Egri Ügyek is beszámolt róla, hogy az SBS-Eger Facebook-oldalán arról írt, hogy hét játékosuk is koronavírus-gyanús, teszteredményük még nem érkezett meg, de kérték a Ferencváros vezetőit a meccs elhalasztására. Állításuk szerint ezt a fővárosi klub vezetői elvetették, vagyis meccs nélkül akarták behúzni a győzelemért járó három pontot.

Az MKSZ közleménye ennek ellentmond, hiszen állításuk szerint a Fradi is kérte a meccs halasztását. Az mindenesetre biztos, hogy a szeptember 9.-re kiírt mérkőzés elmarad.

Időközben viszont új Facebook-posztot rakott ki az SBS-Eger, amely ismét változtatott az ismert tényeken:

"Beigazolódtak a félelmeink, mely szerint nem vállaltuk a ma 18 órára kiírt FTC elleni bajnoki mérkőzést. A keddi mintavétel során hat játékosunk is pozitív koronavírus-tesztet produkált.

A tünetek észlelését követően a klubvezetés felelősségteljesen és kellő körültekintéssel járt el, az azonnali teszteléssel, a játékosok izolálásával gyorsan elejét vettük a vírus további terjedésének. Úgy gondoljuk, még idejében cselekedtünk ahhoz, hogy a kézilabdás közösségünket megóvjuk a fertőzéstől. A játékosok állapotáról az elkövetkezendő napokban folyamatosan beszámolunk!
 
Eközben elrendelték a Kemény Ferenc Sportcsarnok teljes fertőtlenítését, amire az elkövetkezendő napokban sor kerül. A pozitív COVID-tesztek tudatában az FTC is változtatott álláspontján: az MKSZ-t bevonva a fővárosi gárda is hozzájárult a halasztásához, a mérkőzés új időpontjáról később születik döntés." - írták.

Heten is koronavírus-gyanúsak az egri kézilabda-csapatból, elmarad a Fradi-meccs

Még várják a tesztek eredményeit. A fővárosi csapat nem tárgyalt az egriekkel a mérkőzés ismétléséről, az SBS-Eger sportszerűtlenséget emleget. Nem lép pályára az SBS-Eger a szerdán 18 órára kiírt FTC elleni bajnoki mérkőzésen - közölte Facebook-oldalán a klub. "Ennek oka, hogy hétfő reggelre a csapatunk hét tagja is lázra, fejfájásra és rossz közérzetre panaszkodott.

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!