Szétrohad az egri Rác templom, közben a magyar állam Libanonban 460 millióból templomokat újít fel
Elvileg már úton van a segítség, legalábbis 2017-ben egyszer azt nyilatkozták, hogy szép lesz a templom. Nos, még nem az. Vagyis nem úgy, ahogy kellene.
Még egy 2017-es, áprilisi cikkében írt arról a Heol.hu, hogy végre megújul az egri Rác templom. Akkor arról szólt a fáma, hogy az egri önkormányzat és a Budai Szerb Ortodox Egyházmegye közösen megszépíti a templomot és környezetét. Akkor a város részéről ezt a választ kapta a kérdést feszegető megyei lap:
Turisztikai célú pályázattal, Eger Terület- és Településfejlesztési Operatív Programjában (TOP) a gondnoki épületben alakítjuk ki a látogatók számára azt a fogadóteret, amelyben helyet kap a pénztár, az ajándékbolt, egy vizesblokk és egy iroda is. Az épület tetőszerkezetét felújítjuk, megújul a homlokzat és a nyílászárókat is cseréljük, valamint vagyon- és villámvédelemmel látjuk el az ingatlant. A projektnek köszönhetően a templombelső az ámulatba ejtő ikonosztáz mellett további turisztikai attrakciót kínál majd: audiovizuális és interaktív tartalommal mutatjuk be a Szent Miklós templom és a Szerb Ortodox Egyház értékeit. Emellett rendszeres kulturális programmal, egyebek mellett kóruszenével gazdagodik a templom kínálata.
Ehhez képest így néz ki 2018. október vége felé a templom és a tetőszerkezete:
Vámossy Béla fotója
Egyébként az a hír járja, hogy nem az egri önkormányzaton múlik a dolog, a pályázati összeg önrészének egy bizonyos hányadát az egyháznak kellene beletenni, de ezt nem tették meg eddig. Mindenesetre amikor a napokban az egri fotós, Vámossy Béla feltöltötte a fenti képet az oldalára, eszünkbe jutott egy szintén másik, tavalyi hír: miszerint a magyar állam 460 millió forintot adott Libanonnak, hogy abból a távoli ország keresztény templomokat újíthasson fel. Nos, talán ha a Rác templom nem Libanonban lenne, már szebb arcát mutathatná.
(Aki nem, hiszi, hogy tényleg Libanonba küldünk közpénzt templomépítésre, ide kattintva olvashatja a hírt. Szándékosan a kormánypropaganda egyik oldalát linkeltük be, hátha a kétkedőknek úgy a "hiteles".)
Iratkozz fel az Azonnali reggeli hírlevelére! Nem linkgyűjtemény:
olvasmány. Nem olvasói vannak: rajongói. Kérj egy Reggeli feketét!