2024. június 21., Alajos Leila

Eger ügye

#virág #virágos eger #kert

Övék lett a legszebb kert és konyhakert Egerben

Csarnó Ákos 2023.09.16. 11:47

 

A „Virágos Egerért” verseny több évtizede inspirálja az egrieket arra, hogy rendezett és gondosan ápolt kertjeikkel és előkertjeikkel, virágosított ablakaikkal pályázzanak a megmérettetésre és a „Legszebb Konyhakertek” helyi verseny is egyre népszerűbb az itt élők körében. Az utóbbi versenyre is egyre több nevezés érkezik évről - évre - adta közre az egri önkormányzat a hivatalos közösségi oldalán.

 

A verseny lebonyolításához az idei évben is segítséget nyújtottak Eger civil szervezetei és vállalatai.

 

A Virágos Egerért verseny keretében a zsűri 3 kategóriában, valamint 8 alkategóriában értékelte a jelentkezőket.

 

Minczér Gábor alpolgármester ünnepi köszöntőjében arról beszélt, hogy a Virágos Egerért, szép környezetért, egy több évtizedes múltra visszanyúló, országos jelentőségű verseny, a Legszebb konyhakertek pedig 10 évvel ezelőtt karcagi kezdeményezésként indult útjára, a város minden évben csatlakozik mindkét megmérettetéshez. Hozzátette, fontos versenyekről van szó, amihez mind magánszemélyek, társasházak, mind pedig intézmények, egyre többen csatlakoznak.

 

A 2023-as év díjazottjai:

 

Polgármesteri Különdíj

Szedmák Judit – Kallómalom u. 42. Társasház

Kósáné Szabó Ildikó – Szépasszonyvölgy

 

Zsűri különdíj

Bene Andrea – Tetemvár u. 39

Farkas Gáborné -Hóvirág u. 6.

Fűrészné Nemes Márta – II. Rákóczi F. u. 41/C.

Joó Attila – Tárkányi u. 10.

Kósáné Szabó Ildikó – Egészségház u. 7.

Szalai Lászlóné – Kisvölgy u. 14.

 

Városgondozás Eger Kft. különdíja

Balog Katalin Mária – Sáncalja u. 19.

Dr. Barkóczy Róbert János és Dr. Szabó-Barkóczy Katalin - Kertész u. 166.

Kelemen József – Papkert u. 3.

Tari Sándor – Pázmány Péter u. 7.

Szőkéné Komenczi Anikó – Meder u. 2/2.

 

Boglárka Díj (Ágoston Ottóné emlékére)

Green Park Villa – Attila u. 15.

 

Oktatási és egyéb intézmény

III. Helyezett

Oxford International Nyelviskola Kft. – Bródy Sándor u. 1.

II. Helyezett

Civil Közösségek Háza – Kossuth Lajos u. 12.

I. Helyezett

- Harmónia Integrált Szociális és Gyermekvédelmi Intézmény Heves Vármegye - Szalapart u. 84.

 

Óvoda kategória

III. Helyezett

ZFH Óvoda – Kistályai u. 2.

II. Helyezett

Szivárvány Óvoda Napsugár Tagóvodája – Kodály Z. u. 1.

I. Helyezett

Kertvárosi Óvoda – Ifjúság u. 4.

 

Szállodák, panziók esztétikai megjelenése,

növénykiültetése kategória

III. Helyezettek

Völgyapartman – Vámház u. 8.

II. Helyezettek

Éden Panzió - Servita u. 56.

I. Helyezett

Hotel Magyarország Kft. – Legányi u. 12.

Margaréta Garden Designer Hotel Kft. – Vitkovics u. 2.

 

ELISMERŐ OKLEVÉL

Bükk sétány u. 6. sz. Társasház – képviseli Horváth Lászlóné

Kallómalom u. 58.sz. Társasház – képviseli: Vargóczky Péter

Kallómalom u. 50-60. sz. Társasház - képviseli: Kulcsár Zsigmondné

Malomárok u. 34. sz. Társasház – képviseli: Farkasné Mjazovszky Mária

Olasz u. 25-35. sz. Társasház – képviselő: Trombitás György

Töviskes tér 10. sz. Társasház – képviseli Horváth Árpád

II. Rákóczi Ferenc u. 19. sz. Társasház -képviseli: Nagy Károlyné

Rövid u. 4 sz. Társasház– képviseli: Magyari Józsefné

Rövid u. 6. sz. Társasház– képviseli: Jakab Andrásné

Sugár I. u. 28/A sz. Társasház – képviseli Szántó Tamás

 

TÁRSASHÁZ ELŐKERT KATEGÓRIA

III. Helyezett

-II. Rákóczi Ferenc u. 38. sz. Társasház – képviseli: Pucsok Béláné és társai

II. Helyezett

Kallómalom u. 66. sz. Társasház – képviseli: Kulcsár Zsigmondné

I. Helyezett

Zöldpanel Egyesület– Vallon u. 1-11. – képviseli Botkáné Németi Ibolya

 

CSALÁDI HÁZ ABLAK-ERKÉLY, ELŐKERT KATEGÓRIA

III. Helyezett

Hossó Rita - Nagy-Eged u. 73.

II. Helyezett

Együd Istvánné – Csalogány u. 6.

I. Helyezett

Kis Edina – Pirittyó u. 69.

 

CSALÁDI HÁZ KERT KATEGÓRIA

III. Helyezett

Hegyi Istvánné – Kassai u. 24.

II. Helyezett

Barzsó Edit – József A. u. 78.

I. Helyezett

Bernát Józsefné – Sertekapu u. 30.

 

ÉPÜLETABLAK, ERKÉLY KATEGÓRIA

III. Helyezett

Nagy Károlyné – II. Rákóczi F. u. 19. 1/6.

II. Helyezett

Malacsik Tivadarné – II. Rákóczi F. u. 17.Fszt. 2.

I. Helyezett

Mlinkóné Majoros Erika – Maklári u. 77/A.

 

EGYSÉGES UTCAKÉP KATEGÓRIA

Gergelyné Dér Piroska - Joó János u. 20.

Barta Csabáné – Joó János u. 26.

Horváth Istvánné - Joó János u. 27.

Tóth Anna - Joó János u.30.

Oskóné Bódi Klára - Joó János u. 32.

Székely Tamás - Joó János u. 36.

Dr. Bóka Imréné - Joó János u. 37.

Szűcsné Nagy Szilvia - Joó János u. 38.

Hegyi Jánosné - Joó János u. 40.

Zsólyomné Kormos Kornélia - Joó János u. 43.

Apostol Imréné - Joó János u. 44.

Úri Istvánné - Joó János u. 45.

Dr. Tihanyi Ágnes - Joó János u. 51.

Ipacs Tünde - Joó János út 57.

Bárány u. 34-38. sz. - képviseli Szeredi Ferenc

Bárány u. 9/b. – képviseli Szeredi Ferenc

 

ELISMERŐ OKLEVÉL

Dr. Balázs Sándorné – Menház u. 18.

Dudás Zoltánné – Kisasszony u. 39.

Farkasné Mjazovszky Mária -Malomárok u. 34. ¼.

Hegyi Istvánné – Menház u. 19.

Mata Márk – Malom u. 7. 2/8.

Pucsok Béláné – II. Rákóczi F. u. 38.

Kormos Miklósné – Zólyomi u. 15.

Stefán Béla – Almási Pál u. 29.

Geriotto Bt. – Széchenyi u. 11.

Zerényi Endre, Kertbarátkör Egyesület – Bartók Béla tér

Bartakovics B. u. 36. sz. Társasház – képviseli - Lénárt Gábor

Kiskanda u. 3. sz. Társasház – képviseli - Petrény Miklós

 

A „Legszebb Konyhakert” verseny díjazottjai:

 

Különdíj:

Mini kategória:

Farkas Gáborné – 3300 Eger, Hóvirág utca 6.

 

Normál kategória:

Barzsó Edit – József A. u. 78.

Bernát József – Sertekapu u. 30.

Kósa Tamás Miklós – Szépasszony-völgy 7737/2. hrsz.

 

Zártkerti zöldséges kategória:

Hegyi János – Joó J. u. 40.

Zártkerti gyümölcsös kategória:

Mengyánné Hajdu Róza – Sáncalja u. 49.

 

Zártkerti vegyes kategória:

Dr. Balázs Sándorné – Menház u. 18.

Joó Attila – Tárkányi u. 10.

 

Közösségi kategória:

Civil Közösségek Háza Közösségi Kert – Kossuth L. u. 12.

 

Balkon kategória

II. helyezett

Kósáné Szabó Ildikó - Egészségház u. 7.

I. helyezett

Farkasné Mjazovszky Mária – Malomárok u. 34. ¼.

 

Mini kategória

III. helyezett

Dudás Zoltán – Kisasszony u. 39.

II. helyezett

Székely Tamás- Joó J. u. 36.

I. helyezett

Dr. Barkóczy Róbert János és Dr. Szabó-Barkóczy Katalin – Kertész u. 166. 6.ép. 1a.

Margaréta Garden Designer Hotel Kft. – Kováts J. u. 11.

 

Normál kategória

III. helyezett

Balog Katalin Mária – Sáncalja u. 19.

II. helyezett

Kelemen József László – Papkert u. 3.

I. helyezett

Kovács Krisztina – József A. u. 59.

 

Zártkerti vegyes kategória

III. helyezettek

Kovács István és Kovács Istvánné – Kis –Eged dűlő 0326/27 hrsz.

II. helyezettek

Hegyi István- Kassai u. 24.

Molnár Csaba – Vámház u. 8.

I. helyezettek

Fülöp József - Braun – völgy

 

Közösségi Kategória

III. helyezett

Szivárvány Óvoda Napsugár Tagóvodája – Kodály Z. u. 1.

ZFH Óvoda – Kistályai u. 2.

II. helyezett

Egri Kertvárosi Óvoda Epreskert utcai Tagóvodája – Epreskert u. 3/A.

I. helyezett

Harmónia Integrált Szociális és Gyermekvédelmi Intézmény Heves Vármegye –Szalapart u. 84.

 

Elismerő Oklevél

Dr. Bóka Imréné – Joó J. u. 37.

Esztári Tímea – Kovács Jakab u. 134.

Fűrész János – Tulipánkert u. 49.

Gönczi Mihály – Hevesi Sándor u. 29.

Kormos Miklósné – Zólyomi u. 15.

Petrény Miklós – Tihamértető 0656/89 hrsz.

 

indexkép: Getty Images

Csatlakozzon Eger legnagyobb online közösségéhez, legyen tagja tematikus Facebook-csoportjainknak is! Találkozzunk az Egri ügyek csoportban is, már csak egy kattintás!
Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló