Megtudtuk, hogy mennyibe kerül a beszakadt Dobó téri szökőkút helyreállítása
Nem lesz olcsó, de a nyíl betalált, mindenki boldog, Nyitrai Zsolt attrakciója pedig minden adófizetői pénzt megér.
A Nyitrai Zsolt által propagált augusztusi bástyalövés – amely során Monus József az egri várból a Dobó térre lőtte a nyilait – előkészületei során az egyik munkagép beszakította a Dobó téri szökőkutat.
Egy hete megkérdeztük az önkormányzatot, hogy a munkálatok mennyibe fognak fájni a városnak, a válasz csütörtökön érkezett meg, amely szerint
a helyreállítás 3,66 millió forintba fog kerülni, és a belvárosi rehabilitációban is szerepet kapó Penta Kft. végzi el a munkát.
Az önkormányzat válaszából az is kiderül, hogy várhatóan szeptember végén lesz újra teljesen működőképes a szökőkút.
Ezzel a 3,66 millió forinttal és az esemény biztosítási költségével – amelyet szintén az önkormányzat állt – együtt a bástyalövés költsége már a 4,5 millió forinthoz közelít, legalábbis az, amit az egri adófizetők önkormányzat állt.
Megint beszakadt az egri Dobó téri szökőkút
Egyelőre nem világos, hogy az íjászkodás vagy más miatt. Mi csak a közvetítés után néztünk rá ismét a , ahol már csak egy takarást látni a felvételeken. Azonban az egriprogramok.hu közösségi oldalán elég jól látható, hogy a Dobó téri szökőkút megadta megát. Most ugyan biztosan nem tűzoltóautó hajtott rá , de kicsit kínos ez is.