2024. április 19., Emma

Eger ügye

Meghalt a Lópici Gáspárként ismert Szilágyi István, fia végezhetett vele

2019.11.30. 00:00

Az egri színház egykori színésze 82 éves volt.

 

A femina.hu a HOT! Magazin értesüléseire hivatkozva írta meg, hogy vasárnap reggel, 82 éves korában elhunyt az Aase-díjas Szilágyi István, akit a legtöbben valószínűleg Lópici Gáspárként ismertek.


Szilágyi István 1937-ben született Gyomán, és 1961-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán. Ezután az egri Gárdonyi Géza Színházban kezdett játszani, aztán a Pécsi Nemzeti Színház, majd 1976-ban a Vígszínház tagja lett. 1959-ben állt először kamera elé az Égrenyíló ablak című filmben, aztán 1968-ban az egész ország megismerhette a Bors című tévésorozat Sípos uraként, de a neve végül is az 1974-ben bemutatott Keménykalap és krumpliorr című sorozat Lópici Gáspárjáéval fonódott össze.

 

Fotó: Kallos Bea / MTI

 

1979-ben csatlakozott a Mafilm társulatához, és ötvenéves pályafutása során számtalan filmszerepet kapott. Láthattuk többek között a Talpuk alatt fütyül a szél, A Pogány Madonna, a Te rongyos élet, az Indul a bakterház, A legényanya és a Hamis a baba című filmekben. A '90-es évek aztán a Lottó reklámarca is volt. 1998-ban lett a Győri Nemzeti Színház tagja, és 2016-os nyugdíjazásáig itt dolgozott. Az elmúlt években sokat cikkeztek nehéz anyagi helyzetéről, egészségügyi problémáiról, illetve lakhatási körülményeiről.

 

Sajtóértesülések szerint a színművészt saját fia verhette agyon, és a 24.hu azt írja, a BRFK időközben bejelentette, hogy a helyszínen elfogták a feltételzett elkövetőt, miután 7 óra 34 perckor bejelentést kaptak róla, hogy a XVII. kerületi X. utca egyik házában egy férfi bántalmazza apját. A 49 éves Sz. Péter ellen emberölés gyanúja miatt indult eljárás. Szilágyi István korábban mindig védte a fiát, még akkor is, amikor a férfit azért állították bíróság elé, mert ittasan bántalmazta édesapját.

Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló