Már robotokat programozhatnak a gyerekekek Egerben
A jövő megállíthatatlan.
Sokakat tölt el félelemmel - amit jórészt az amerikai sci-fi filmek táplálnak -, hogy a robotok és mesterséges intelligenciák fejlődése végül ahhoz vezet, hogy előbb a munkánkat veszik el, majd hatalomra is törnek.
A félelmeket talán úgy lehet a leghatékonyabban kiiktatni, ha rögtön a gyerekekhez hozzuk közel az új technológiákat. Ezért a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara pályaorientációs célzattal interaktív, látványos robotprogramozási napot tart, ahol a hetedi, nyolcadik osztályos gyerekek mérnöki segítséggel tanulhatják meg a rajzoló robotok programozását.
A "microbit" egy kreatív oktatási eszköz, ezerarcú panel, melynek segítségével egyszerre izgalmasan és könnyen lehet megtanulni a programozást. A programra 20 egri 7.-8. osztályos gyerek jelentkezett. Ők fognak az ARM Kft mérnökeitől programozást tanulni.
Időpont: 2018. november 17. 9:00-16:00
Helyszín: HKIK Székház (3300 Eger, Faiskola út 15.)
Program:
• 9:00 Regisztráció
• 9:15 Játékos ismerkedés egymással
• 9:45 Microbit programozása
• 12:00 Ebéd
• 13:00 Rajzoló robot programozása
• 15:45 Legmenőbb rajz megválasztása
• 16:00 A program zárása