Adót emelne az önkormányzat, de az egri óvodások részére már nem jut mikuláscsomagra
A 2019-es egri önkormányzati választást megnyerő, ellenzéki politikusokat tömörítő Egységben a Városért Egyesület (EVE) frakciója már hónapokkal ezelőtt elkezdett felbomlani. Akkor Komlósi Csaba és Keresztes Zoltán képviselők léptek ki a frakcióból, döntésüket pedig Mirkóczki Ádám polgármester vezetési stílusával indokolták. A frakció többi tagja még sokáig kitartott, velük aztán azért került szembe a városvezető, mert az utóbbi időben többször tett az ellenzéket kritizáló megjegyzéseket, illetve úgy nyilatkozott, hogy nem tekinti magát az ellenzék részének.
Végül az Egyesület közgyűlése kizárta Mirkóczkit az elnökségéből, erre válaszul pedig a polgármester kilépett a frakcióból és magából az egyesületből is. Majd követték őt Farkas Attila és Minczér Gábor alpolgármesterek, illetve Császár Zoltán tanácsnok, akik szintén elhagyták az EVE képviselőcsoportját.
Vasárnap a 444.hu az egri történéseket összefoglaló riporttal jelentkezett. Persze a rövid beszámoló az eseményeket eddig követők számára lényeges újdonságot nem tartalmaz (hiszen mind a polgármester, mint az EVE képviselői az eddig is hangoztatottakat ismétlik el), viszont a különböző nyilatkozatok egymás mellé vágásának köszönhetően nagyon látványosan kijön az ellentét a két nézőpont között. Az pedig még inkább valószínűtlennek látszik, hogy ezek a nézőpontok közeledhetnének egymáshoz.
A riportban egyébként természetesen felmerül az a kérdés is, hogy az egri frakció szétesése vajon úgy általában az ellenzéki összefogás működésképtelenségét jelzi vagy inkább szerencsétlen kivétel. A nyilatkozatok pedig ezzel kapcsolatban is ellentétesek. Míg Mirkóczki Ádám úgy látja, ez egy "katasztrofális történet" az összellenzéknek, és attól tart, nem csak speciálisan egri problémáról van szó, vele szemben a megszólaló ellenzéki politikusok szerint nem igaz, hogy általánosan jellemző lenne az együttműködésre való képtelenség.
(Indexkép forrása: 444 / YouTube)