Skip to main content
2026. május 17., Vasárnap, Paszkál névnap

2026. ápr. 11. Szombat, 07:40 | Csarnó Ákos | Választás 2026

Magyar Péter Egerben: „Mind a 106 választókerületben komoly győzelmi eséllyel indulunk” – Bódis Péter is megszólalt

 

Egerben tartott nagyszabású kampányrendezvényt a Tisza Párt, ahol Magyar Péter a választás előtt két nappal arról beszélt: pártja országosan és Heves megyében is komoly győzelmi eséllyel indul. A rendezvényen felszólalt Bódis Péter jelölt is, aki helyi ügyekről és a térség jövőjéről beszélt. Az Eszterházy téren, mintegy ötezer fő gyűlt össze.

Magyar Péter szerint az elmúlt hónapok kampánya elérte a célját:
„Megbillent az ország, minden településen kiöntött a Tisza” – fogalmazott a színpadon. Úgy látja, nem pusztán kormányváltás, hanem rendszerváltás küszöbén áll Magyarország, és pártja akár kétharmados felhatalmazást is szerezhet.

A miniszterelnök-jelölt hangsúlyozta: Heves megye mindhárom választókerületében győzelemre készülnek, és országosan is mind a 106 körzetben „komoly eséllyel” indulnak.

A beszédben külön megszólította a Fidesz szavazóit is, azt állítva:
sokan közülük sem ilyen országot képzeltek el. Felvetette annak lehetőségét is, hogy egy újabb kormányzati ciklus esetén akár az Európai Unióból való kilépés kérdése is napirendre kerülhet. Ennek kapcsán emlékeztetett: a 2003-as népszavazáson a magyarok döntő többsége az uniós tagság mellett állt ki, és szerinte most ismét „megerősíthetjük ezt az irányt”.

DSC00648 800 x 600

Magyar Péter élesen bírálta a jelenlegi rendszert, azt állítva, hogy a „NER szereplői” külföldre menekítik vagyonukat.
„Utánuk megyünk Dubaiba, Csádba, bárhova, és visszahozzuk a magyar vagyont” – mondta. Szerinte a hatalom képviselői „lélekben már feladták”, és a rendszer stabilitása csak látszólagos:
„Elég néhány téglát kihúzni, és az egész összeomlik.”

A rendezvényen felszólaló Bódis Péter helyi nézőpontból erősítette meg a kampány üzenetét. Beszédében kiemelte: a térség problémái – az egészségügy helyzete, az elvándorlás és a megélhetési nehézségek – nem kezelhetők politikai szlogenekkel.

„Eger és a környék települései többet érdemelnek annál, mint hogy kampányidőszakban ígéretekkel árasztják el őket. Működő országra van szükség, ahol a helyi közösségek valódi támogatást kapnak” – fogalmazott.

Bódis arról is beszélt, hogy a választás tétje szerinte az: vissza lehet-e adni a döntések súlyát a helyi embereknek. Hangsúlyozta, hogy képviselőként a térség fejlesztéseit, az átlátható forrásfelhasználást és a helyi gazdaság megerősítését tartaná elsődleges feladatának.

 

A kampányhajrában tartott egri rendezvény jól mutatja: a politikai küzdelem az utolsó napokban is éles. A Tisza Párt országos áttörésről beszél, miközben a kormánypártok is mozgósítanak.

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!