Szétverte a szállást, mert nagyon leittasodott

A garázdaság akkor bűncselekmény, ha a tettes azt erőszakkal követi el. Aki a köznyugalmat kihívó, de nem erőszakos magatartásával zavarja meg, szabálysértés miatt vonható felelősségre. A bűncselekmény során tanúsított erőszak irányulhat személy, vagy dolog ellen, és ennek függvényében egyben testi sértés, vagy rongálás megállapítására is alkalmas lehet.
Az Egri Járási Ügyészség garázdaság vétségével halmazatban rongálás vétségével vádol egy 30 éves férfit, aki Egerben negyedmillió forintos kárt okozott egy vendégház felszerelési tárgyaiban.
Az eset jó másfél éve történt abban az egri panzióban, ahol a vádlott szobát bérelt. Az egyik délután a férfi leittasodott, és ilyen állapotban próbált pénzt kérni egy lakótól, aki elutasította őt. A terhelt erre szitkozódva elindult kifelé a házból, miközben leszakította a fakorlátot a lépcsőházban. Erre visszafordult, és az emeleten rárúgta a lakótársra a szobaajtót úgy, hogy az kiszakadt a keretéből. Innen a kertbe ment, ott a fakerítést rugdosta és rángatta trágár szavak kíséretében. Az ámokfutás ezzel sem ért véget, mert a vádlottnak még volt ereje arra, hogy a saját szobájában szétverje a zuhanykabint.
Mindez oly mértékben kimerítette az ittas embert, hogy ezt követően összerogyott az udvaron. A helyszínre hívott mentők kórházba szállították, ahonnan éjjel eltávozott, de mivel a panzió bejáratát zárva találta, egy padon aludt reggelig.
A történtek után feltehetően maga a vádlott sem lepődött meg azon, hogy a vendégház tulajdonosa másnap felmondta a vele kötött bérleti szerződést.
A járási ügyészség a vádiratában arra tett indítványt, hogy a bíróság – büntetővégzésben – ítélje közérdekű munkára az elkövetőt, emellett pénzbüntetést is szabjon ki vele szemben.
indexkép: Getty Images