Skip to main content
2025. július 17., Csütörtök, Elek, Endre névnap

2019. nov. 30. Szombat, 01:00 | MTI | Mindenki ügye

Előrehozott téli szünet elrendelésére szólította fel a kormányt a tanárszakszervezet

Nyílt levelükben azt írták, nyáron pótolni lehetne a kiesett napokat.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) arra szólítja fel a kormányt, hogy haladéktalanul rendelje el a téli szünetet mostantól annak eredetileg tervezett végéig, azaz 2021. január 4-ig.

A szakszervezet az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt írta: az így kiesett napokat – nagyjából két hetet – június 16-ától 30-áig lehetne pótolni.


Megítélésük szerint a szünet napjainak átszervezésével azonnal csökkenthető a mostani, egyre kockázatosabb téli időszakban a kontaktusok száma, és ezzel hatékonyan csökkenthető a vírus terjedése is.

Fotó: pixabay.com


A két hét nem vész el a nemzetgazdaságnak sem, mivel az júniusban – egyrészt a várható természetes esetszám-csökkenés, másrészt az addigra jó eséllyel megindított vakcinaprogramok hatására – biztonságosan bepótolható, továbbá "a nehézkesen működő online oktatás" helyett akkor már nagy eséllyel lehet biztonságosan közösségben oktatni - fejtették ki.


A PDSZ szerint a szünetátrendezés nem okoz különösebb fennakadást, már csak azért sem, mert júniusban az intézményekben jellemzően a kirándulásokat, év végi ismétléseket tartanak, közösségi programokat szerveznek.


A szakszervezet országos választmányának az az álláspontja, hogy a jelenlegi helyzetet nem lehet a kormány által bemutatott "hurráoptimizmussal" irányítani, és a szünet javasolt átrendezése az egyetlen jó megoldás a jelenlegi helyzetben.

Mátraballai tanárok nyertek egy rangos szakmai díjat, helytálltak az otthoni oktatásban

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!