Skip to main content
2025. március 16., Vasárnap, Henrietta névnap

2019. nov. 30. Szombat, 01:00 | EÜ | Mindenki ügye

Még többet kapna le a fizetésünkből az Állami Számvevőszék elnöke, hogy félrerakja

Felelőtlen módon nem takarítunk meg eleget a hatalmas fizetésünkből, úgyhogy majd szépen elveszik.

Domokos László, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnöke azt nyilatkozta a Világgazdaságnak, hogy szerinte a kormányzatnak meg kellene fontolnia azt, hogy a saját tartalékolásán kívül konkrét lépéseket tegyen a lakossági megtakarítások előmozdításában is.

Az ÁSZ elnökének javaslata szerint a lakossági megtakarításokat kellene növelni.

– A kormányzat tehetne egy ajánlatot a foglalkoztatónak, hogy a következő évek bértárgyalásainál nagyobb bérnövekedésre csak akkor kerülhessen sor, ha a munkabér-átutalás pillanatában a foglalkoztatók egy bizonyos összeget nem követlenül a dolgozóknak fizetnek, hanem a dolgozó megtakarítási számlájára utalnak

— mondta Domokos, akinek május 1. óta havi bruttó 3 958 800 forint a fizetése. Úgy véli, így a háztartások 5–10 ezer forintonként össze tudnának spórolni egy megfelelő megtakarítási állományt.

Vagyis az ÁSZ elnöke szerint kötelezni kellene a munkaadókat arra, hogy a fizetésünkből még többet vonjanak le az adókon és járulékokon kívül, hogy azokat az érdekünkben megtakarítsák, készülve egy gazdasági válságra.

Domokos közölte, hogy a közgazdászok egyetértenek abban, hogy a háztartásoknak legalább háromhavi bevételüknek megfelelő összeggel kell rendelkezniük ahhoz, hogy a váratlan helyzetekre felkészüljenek.

– Ez készíti fel a társadalmat arra, hogy ha tényleg jön egy lassulás, és ennek keretében Magyarország nagyobbat zökkenne, a családok is képesek legyenek alkalmazkodni

– állapította meg, gyakorlatilag elismerve, hogy gazdasági visszaesésre számít a magyar állam.