Márki-Zay megalakuló új pártja 2024-ben már az európai parlamenti választáson indulna
A korábbi miniszterelnök-jelölt húsvéti beszédében azt mondta, már elkezdték az új párt építését.
"Hittem és reméltem, hogy még ilyen egyenlőtlen feltételek között is legyőzhető Orbán Viktor rendszere. Most, amikor az elmúlt két hétben megbeszéljük és áttekintjük azokat a hibákat, amiket elkövettünk, ne essünk abba a tévedésbe, hogy a választási vereség okát egymásban látjuk"
- mondta Márki-Zay Péter Facebook-oldalán közvetített húsvéti beszédében.
Az ellenzék korábbi miniszterelnök-jelöltje szerint ugyanis nem az elkövetett hibák, hanem a "körülöttünk kiépült rendszer" az oka annak, hogy nem sikerült győzni.
Hozzátette: mivel sokan hiányolták, ezért elkezdték építeni a "civilek pártját" is.
Szavai szerint ez a párt két év múlva, az EP-választáson indulna.
(Via ugytudjuk.hu)
Indexfotó: Balogh Zoltán / MTI
Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!