Skip to main content
2026. április 26., Vasárnap, Ervin névnap

2026. ápr. 26. Vasárnap, 08:06 | Csarnó Ákos | Mindenki ügye

Magyar Péter: tartóztassák le a „NER-es oligarchákat”, akik külföldre menekítik a pénzüket

 

Éles hangvételű videóüzenetben szólította fel a hatóságokat Magyar Péter: a leendő miniszterelnök szerint egyes, a korábbi kormányhoz köthető üzleti körök jelentős összegeket próbálnak külföldre menekíteni, ezért azonnali intézkedéseket sürgetett a NAV-tól és a rendőrségtől.

Súlyos vádak a pénzkimentésekről

Magyar Péter szombat este közzétett videójában azt állította, hogy „az orbáni oligarchák” tízmilliárdos nagyságrendben utalnak ki pénzeket többek között az Egyesült Arab Emírségekbe, az Egyesült Államokba és Uruguayba. Állítása szerint a folyamat összefügghet a kormányváltással, és több érintett vállalkozó igyekszik biztosítani vagyonát külföldön.

A politikus úgy fogalmazott: tudomása van arról, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal több, nagy értékű utalást is felfüggesztett banki jelzések alapján, pénzmosás gyanújával.

Hatósági fellépést sürget

A videóban Magyar Péter felszólította a NAV vezetését, hogy haladéktalanul zárolják a „lopott pénzeket”, és a legfőbb ügyészt, valamint az országos rendőrfőkapitányt is intézkedésre kérte.

„Vegyék őrizetbe a magyar embereket sok ezer milliárd forinttal megkárosító bűnözőket, és ne hagyják őket olyan országokba menekülni, ahonnan egyelőre nincs kiadatás” – fogalmazott.

Médiumok és cégek eladása is szóba került

A politikus arról is beszélt, hogy információi szerint egyes, a kormányhoz köthető üzleti körök áron alul próbálnak megválni médiavállalkozásoktól. Példaként említette a TV2-t, valamint a Lounge Event Kft.-t, amelyet „a rogáni propaganda egyik központjaként” írt le.

Magyar Péter egyúttal figyelmeztette a potenciális befektetőket: szerinte aki ilyen vagyonelemeket vásárol, később jogi következményekkel szembesülhet.

Külföldre távozó családokról is beszélt

A videóban elhangzott az is, hogy egyes érintett családok már elhagyták az országot, illetve készülnek a távozásra. Magyar Péter konkrét példaként említette, hogy értesülései szerint több befolyásos üzleti szereplő családja külföldre költözést szervez.

Várják a hatóságok válaszát

A NAV és az Országos Rendőr-főkapitányság egyelőre nem reagált a kijelentésekre.

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!