Skip to main content
2025. március 16., Vasárnap, Henrietta névnap

2019. nov. 30. Szombat, 01:00 | Egri Ügyek | Mindenki ügye

Lép​éseket kell tenni végre a Tisza védelmében

17 év telt el a tiszai ciánszennyezés óta, és kormányaink – semmit sem tanulva az ökológiai katasztrófa következményeiből – nem tettek érdemi lépéseket a Tisza védelmében.

A Vásárhelyi-terv, amely komplex megoldást jelenthetett volna az Alföld tájgazdálkodására és a terület népességmegtartó erejét is növelte volna, csak szép terv maradt. A Tisza védelméért dolgozó tudományos és civil szervezetek szinte semmilyen támogatást nem kapnak a mai napig sem, miközben a kormányzat saját maga vagy nem tesz semmit, vagy olyan projekteket erőltet, amelyek szembe mennek a fenntarthatóság követelményeivel, viszont szép hasznot hoznak a haveroknak.

A Tiszán továbbra sem biztosított az összehangolt kutatás, a folyamatos monitoring, a nagy léptékű árvízvédelmi beruházások a természetvédelmi és a halgazdálkodási szempontokat figyelmen kívül hagyva valósulnak meg, a tájgazdálkodás támogatásából nem lett semmi. Mindez azért rendkívül súlyos probléma, mert a fenyegetettségünk továbbra is fennáll, bármikor jöhet a következő válsághelyzet, hiszen a cianidos technológia sincsen teljes mértékben betiltva az EU-ban.

Az LMP az évforduló okán tiltakozik az ellen, hogy a gazdasági érdekek folyamatosan felette állnak a környezetünket, az embert, a Földet fenntartani képes ökológiai érdekeknek és követeli, hogy a kormány érdemben gondoskodjon kiemelkedő természeti értékeink, ezen belül a Tisza védelméről.

Te követed már az Egri Ügyeket a Facebookon? Nem! Akkor ITT most megteheted! Köszönjük!