Skip to main content
2026. június 17., Szerda, Alida, Laura névnap

2021. jún. 23. Szerda, 09:27 | Székely Zoárd | Mindenki ügye

Igazoltan koronavírusos család mellett ült a franciák elleni meccsen, karanténba került egy magyar kisfiú

Hullámgyanús...

A franciák elleni Eb-mérkőzésen egy koronavírus-fertőzött család is jelen volt, emiatt karanténba került egy magyar szurkoló – erősítette meg a hírt a Nemzeti Népegészségügyi Központ a Telexnek.

Egy olvasó arról számolt be, hogy feltételezhető kontaktszemélyként felhívta őt a járványügy,

mert a magyar–francia meccsen igazoltan koronavírusos szurkolók közelében ült, és védettségi igazolvánnyal nem rendelkező kiskorú fiát jövő keddig karanténra kötelezték.

A lap felvette a kapcsolatot a Nemzeti Népegészségügyi Központtal, elmondásuk alapján egy francia származású család három tagja betegedett meg, akik vasárnap felkerestek egy egészségügyi szolgáltatót. Gyorstesztjük pozitív eredményt mutatott, így Covid-osztályra kerültek, ahol PCR-teszttel megerősítették a fertőzöttségüket.

A járványügyi vizsgálatot, kontaktkutatást a BFKH Népegészségügyi Főosztály munkatársai azonnal megkezdték

– írta az NNK.

A központ arra is kitért, hogy az oltatlan kiskorú szurkolót tíznapos karanténra kötelezték a szoros kontaktus miatt, szülőjét oltása miatt védettnek tekintették, így vele nem volt járványügyi teendő.

További magyar személyek más szektorban, a magyar táborban nézték végig a mérkőzést, így nem számítanak szoros kontaktnak. A francia kontaktok a mérkőzés után hazautaztak. A kontaktok megfertőződéséről nincs tudomásunk

– közölte az NNK.

(Via ugytudjuk.hu)

Címlapfotónk illusztráció. Forrás: University Hospitals

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!