Skip to main content
2026. június 16., Kedd, Jusztin névnap

2019. nov. 30. Szombat, 01:00 | EÜ | Mindenki ügye

Budapesten november végétől teszteltethetik magukat az iskolai dolgozók

A főváros ötvenezer gyorstesztet vásárol, hogy az oktatási intézményekben dolgozókat szűrhessék.

Karácsony Gergely főpolgármester szerdán jelentette be, hogy mivel elégedetlenek a kormány legújabb intézkedéseivel, Budapest úgy döntött, nem vár tovább, és az állam feladatianak egy részét átvállalva intenzív szűrésbe kezd. Százezer koronavírusteszet fognak vásárolni, amelyeknek a felét az oktatásban dolgozóknak szánják.

Havasi Gábor, Budapest momentumos egészségügyi tanácsnoka ezzel kapcsolatban a 24.hu-nak azt nyilatkozta, hogy a fővárosi önkormányzat holland antigén gyorsteszteket vásárol, amelyek várhatóan november végétől érkeznek meg.

Ötvenezer tesztet lakosságarányosan fogunk szétosztani a kerületi önkormányzatok között, a mintavételt pedig nekik kell megszervezniük. Annyit kérünk tőlük, hogy a náluk jelentkező oktatási dolgozóknál – a pedagógusoktól a portáson át a konyhás néniig – végezzék el a tesztet, a fennmaradó mennyiséget pedig saját döntésük szerint használhatják fel

– közölte Havasi Gábor.

Fotó: Soós Lajos / MTI

A tanácsnok elmondása szerint van olyan kerület, amely az óvodai, bölcsődei dolgozók szűrését is tervezi, máshol az egészségügyi dolgozókat szűrnék, és egyes önkormányzatok a biztosított mennyiségen felül saját forrásból további teszteket is szeretnének beszerezni.

Budapesten körülbelül 30 ezer iskolai dolgozó van, így az 50 ezer tesztből biztosan jut mindenkinek. Havasi hozzátette: a program önkéntes, ezért valószínűleg nem vesz majd benne részt minden iskolai dolgozó, így igény szerint akár később egy ismétlő teszt is beleférhet egyeseknél.

A tesztek beszerzése folyamatosan zajlik majd, a jelenlegi számítások szerint november végén érkezik meg 25 ezer darab, majd utána hetente-kéthetente újabb 25 ezer. Továbbá dolgoznak azon is, hogy a téli szünet után újabb tesztelési kört tudjanak biztosítani az oktatási intézmények dolgozóinak.

Mirkóczki még szigorúbb járványvédelmi intézkedéseket akar, mint a kormány

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!