Skip to main content
2025. május 19., Hétfő, Ivó, Milán névnap

2019. nov. 30. Szombat, 01:00 | Nébih/EÜ | Mindenki ügye

A Rossmannban vásárolt mostanában csokit? Vigyázat, üvegdarab lehet benne

Magyarországra is kerülhetett az üvegdarabbal szennyezett nugátszeletből.

Üvegdarabot talált egy vásárló egy Németországban gyártott bio, vegán, ropogós, rizses nugátszeletben. A termék Németországon kívül a Cseh Köztársaságban és Magyarországon is forgalomba kerülhetett. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) a RASFF rendszeren keresztül értesült a bejelentésről.

 

A Rossmann üzletlánc magyarországi egységeiben is forgalomba kerülhetett az a Németországban gyártott rizses nugát szelet, amelyben az egyik vásárló üvegdarabot talált.

A termék adatai:

  • Márka: enerBIO Vegane Reis-Nougat Crisp
  • Tételszám: L17045
  • Vonalkód: EAN 4305615464718
  • Kiszerelés: 80 gramm
  • Minőség-megőrzési idő: 01/2018
  • RASFF referenciaszám: 2017.1413

A ROSSMANN üzleteiben a terméket levették a polcokról, a már megvásároltakat blokk nélkül is visszaveszik.

Információink szerint a gyártó elővigyázatosságból az érintett tételen túl más tételeket is kivonatott a forgalomból. A NÉBIH az intézkedéseket továbbra is figyelemmel kíséri.

A NÉBIH felhívja a lakosság figyelmét, hogy aki vásárolt a fenti azonosítókkal ellátott árucikkből, ne fogyassza azt el!

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!