Skip to main content
2026. augusztus 25., Kedd, Lajos, Patrícia névnap

2019. nov. 30. Szombat, 01:00 | EÜ/MTI | Környék ügye

Sirokon bírják a metált, be is kúszott az ablakon 1,8 milliárd

A pénzügyminiszter is nagyon örült ennek, na és magának is.

Az állam 1,8 milliárd forinttal támogatja a siroki Mátrametál Kft. 3,6 milliárd értékű fejlesztését. És ahogy ilyenkor lenni szokott, a politikusok szépen kivonultak, hogy megtekintsék a terepet, közösen örüljenek egymásnak és annak, hogy az állam van olyan kegyes, hogy pénzt ad.

Fotó: MTI

Pénteken Varga Mihály pénzügyminiszter is ellátogatott a Mátrametálhoz, ahol egyebek közt elmondta: az alumínium aeroszol palackok gyártásával foglalkozó vállalkozás beruházásához a kormány 1,8 milliárd forint támogatást nyújt a nagyvállalati beruházás támogatási programból.

Az öt éve indult kezdeményezés részeként a kabinet eddig 110 projekthez járult hozzá összesen 65 milliárd forint értékben. Ezzel 160 milliárd forint értékű fejlesztés megvalósítását és 2400 új munkahely létesítését segítette - tette hozzá.

A miniszter kifejtette, hogy a gazdasági stabilitás egyik legfontosabb jellemzője a több lábon állás. Ennek jegyében a 120 ezer embert foglalkoztató, "domináns" hazai autóipar mellett cél a többi iparág megerősítése. Ebbe a szemléletbe illik bele a Mátrametál Kft. kapacitásbővítésének támogatása, a vállalat értékesítésének 80 százalékos export-arányával bizonyítja, hogy termékei külföldön is versenyképesek - húzta alá a tárcavezető. A cég együttműködése a Miskolci Egyetemmel az ipari kultúra és a duális képzés fejlesztésében ugyancsak példa értékű - fűzte hozzá.

Lovas Ferenc, a társaság ügyvezető igazgatója közölte: az 1,8 milliárd forintos kormányzati támogatás felhasználásával 3,6 milliárd forintból a jelenlegi öt mellé új aeroszolpalack-gyártó gépsort állítanak munkába. Az év elején indult és várhatóan 2020 tavaszára befejeződő projekt része a gyártócsarnok és a raktárépület bővítése is. A beruházás mintegy 30 százalékkal bővíti a cég jelenlegi, éves 100 millió palack körüli gyártókapacitását, és 13 új munkahelyet is teremt.

Varga Mihály pénzügyminiszter (b) és Lovas Ferenc, a Mátrametál Kft. ügyvezető igazgatója. Fotó: MTI

Az ügyvezető igazgató tájékoztatása szerint a Mátravidéki Fémművek jogutódaként 1993-ban alakult Mátrametál Kft. 350 munkavállalót foglalkoztat. A vállalkozás termékeinek legfőbb export-célországa Franciaország, Németország, Oroszország és Nagy-Britannia. Nettó árbevétele 2018-ban mintegy 6,6 milliárd forint volt, idén pedig várhatóan meghaladja majd a 7 milliárd forintot.

Horváth László, a térség országgyűlési képviselője (Fidesz) arról beszélt: a vállalat megmaradásáért komoly küzdelmet kellett folytatni az elmúlt évtizedekben. Az erőfeszítések nem voltak hiábavalók, hiszen a Mátrametál Kft.-nek immár nem csak múltja, de jelene és biztató jövője is van - fogalmazott. 

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!