Skip to main content
2025. február 15., Szombat, Georgina, Kolos névnap

2025. jan. 21. Kedd, 11:21 | Csarnó Ákos | Eger ügye

Szépészeti tanműhelykomplexumot kapott a Bornemissza

Jelentős előrelépés történt a szakképzés megújításában – hangsúlyozta Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) államtitkára hétfőn, az egri Heves Vármegyei Szakképzési Centrum szépészeti tanműhelykomplexumának ünnepélyes átadóján.

Az államtitkár elmondta, hogy a kormány az elmúlt években a szakképzés átfogó reformját indította el, amely három alappilléren nyugszik: a motivált diákok és oktatók mellett inspiráló környezet megteremtését tűzték ki célul. Az eredmények között említette, hogy tavaly az oktatók 32 százalékos béremelésben részesültek, amit idén további 21 százalékos emelés követ.

A diákok számára a meglévő ösztöndíjrendszert kibővítették a munkáshitel lehetőségével, amely akár 4 millió forintos támogatást nyújt a biztos karrier elindításához – emelte ki.

Az intézmények fejlesztésére 2024-ben 96 milliárd forintos program indult, amely keretében 36 szakképző intézményt újítanak meg országszerte. Az új tanműhely is ennek a fejlesztési törekvésnek a része, és a modern környezet biztosítja, hogy a diákok piacképes tudást szerezzenek, amely megkönnyíti belépésüket a munkaerőpiacra – mondta az államtitkár.

Pajtók Gábor, a térség országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy a szakképzés átalakítása kézzelfogható eredményeket hozott. Példaként említette, hogy a magyar csapat a szakmák világbajnokságán a 10. helyet szerezte meg, míg az európai versenyen második helyezést ért el. Szerinte az új szépészeti tanműhely lehetőséget biztosít a szépségipar meghatározó szereplőivel való együttműködésre, valamint a felnőttoktatás bázisává is válhat. Történelmi pillanatnak nevezte a beruházás átadását, amely a korábbi évtizedek kézművesipari képzésének színvonalára épít.

A Heves Vármegyei Szakképzési Centrum tájékoztatása szerint a Bornemissza Gergely tagintézményben 2024 szeptemberétől 160 diák tanulhat nappali tagozaton a szépészeti ágazatban. A 130 millió forintos saját forrásból kialakított fodrász, kozmetikai és manikűr tanszalonok modern környezetet biztosítanak 12-16 fős csoportok számára.

A tanszalonok lehetőséget nyújtanak vendégek fogadására, így a tanulók valós szépészeti műhelykörnyezetben sajátíthatják el a szakma gyakorlati ismereteit, még mielőtt duális képzésben vennének részt.

indexkép: MTI, Czeglédy Zsolt