Skip to main content
2024. december 04., Szerda, Barbara, Borbála névnap

2024. júl. 25. Csütörtök, 11:38 | Csarnó Ákos | Eger ügye

Nem sikerült kivitelezőt találni a Kossuth utca további felújítására

Túl drága volt a legjobb ajánlat is, de elmaradhat a teljes beruházás is akár

A korábbi években több ütemben és több helyszínen folyt Egerben a Kossuth utca – Egészségház utca környékének felújítása. Ennek a folyamatnak lett volna újabb lépése a Kossuth utca IV. ütem kivitelezése:

Kossuth L. utca – Eszterházy tér – Hatvani kapu tér között - útburkolat felújítás aszfalt burkolattal,

parkolók felújítása térkő burkolattal valamint - útburkolat alatti csapadékcsatorna felújítása 593 m2 alapterületen,

46 db merőleges parkoló (ebből 4 db akadálymentes) térkő burkolattal,

416 m csapadékcsatorna főgyűjtő (gerinc), 266 m és 152m csatorna,

70 m2 alapterületen 1 db bazaltbeton burkolatú buszmegálló,

433,5+80 m aszfalt útburkolat, útfelújítás (változó szélességben),

a meglévő közvilágítást átalakítása.

Azonban a pályázat eredménytelen lett, ugyanis a rendelkezésre álló fedezet (nettó értékben) 377 950 000 forint volt ugyan, azonban a legalacsonyabb összegű ajánlat nettó 406.100.000 forintos volt, vagyis ez azt jelenti, hogy az ajánlatkérő a szerződés teljesítésére nem képes. A HE-DO Kft. és a Penta Kft. közös ajánlattevőként nyújtott be ajánlatot de az eljárást a Kbt. 75. § (4) bekezdés alapján eredménytelenné kellett nyilvánítani.

Az ügy hátteréről azt viszont tudni érdemes, hogy korábban mintegy 800 millió forint állt volna rendelkezésre az egri önkormányzatnak arra, hogy egy napelemparkot alakítson ki. Ezt nem akarta az önkormányzat, ezért az abban lévő 800 milliós összeg két részre lett bontva: az egyik része a csillagászati összegre beárazott Lenkey-ház felújításra, amásik pedig a fentebb említett IV. ütemre, az útszakasz felújítására.

Amennyiben az az eset fordulna elő, hogy a Lenkey-ház forrásátt vissza kellene fizetnie a városnak szabálytalanság esetén, a Kossuth utca része pedig fel nem használás miatt kerül visszafizetésre, akkor összeségében az 1,3 milliárdos beruházási támogatás helyett 500 milliós kényszerű sajátforrás átcsoportosításra kerülhet sor, tehát akár 1,8 milliárd forintnyi „kára” keletkezhet a városnak.