Márpedig vannak még csodák Egerben: elkészült a Mekcsey utca, a Csiky egy szakasza is megnyílik
Örüljünk, vigadjunk!
A nyáron egy rakás útfelújítás indult Egerben, és hát hamarosan itt az iskolakezdet, jön a megnövekvő forgalom. Bár a legnagyobb probléma nem biztos, hogy megoldódik: minden bizonnyal a központi buszpályaudvar nem készül el jövő hétre – ez nem az önkormányzat, hanem a busztársaság feladata –, azonban jó hír, hogy a Mekcsey utca teljes szélességében járható lesz és megnyílik a Csiky Sándor utca is.
Aszfaltozás után jöhet minden
Az önkormányzat tájékoztatása szerint csütörtökön leaszfaltozzák a Mekcsey utca felújítással érintett részét, és már suhanhatnak is arra az autók mind a két sávban. A távolsági buszok is visszatérhetnek a régi útvonalra és használhatják a Mekcsey utcát. Ezzel együtt természetesen ismét kétirányúvá válik a Diófakút utca. Mindez egyfajta fellélegzést jelent majd az Almagyar dombon élő, vagy ott dolgozó egriek számára, s a Mekcsey és Bástya utca ismét alkalmas lesz arra, hogy utat adjon a jelentős átmenő forgalomnak.
A Mekcseyt egyébként egy váratlan pinceomlás miatt kellett először teljesen, majd részlegesen lezárni.
A Csiky egy észét átadják
Szintén jó hír, hogy a Csiky utca alsó része elkészül, a Dobó Gimnáziumtól a Városfal utcáig terjedő szakaszon szeptember 3-a után már lehet közlekedni. Azonban fontos, hogy a Csiky utcába a Posta felől továbbra sem lehet még behajtani, de a Barkóczy út–Bródy utca–Városfal utca–Csiky utca útvonalon már elérhető lesz a Széchenyi utca a további munkálatok idején is. A Barkóczy és a Csiky kereszteződésében még mindig csak a Vörösmarty utca irányába lehet csak kanyarodni, tehát itt érvényben marad a nyáron már megszokott forgalmi rend.
A kivitelező szeptember elejére átteszi székhelyét a Csiky utca „felső részébe” és ott folytatja a munkát, így a buszok még nem hajthatnak be a területre és a nyáron kialakított útvonalon szállítják az utasokat. Az útpályát a kétirányú forgalomnak szeptember második felében tudják átadni, s a Csiky utca teljes felújítása is elkészül az ősz folyamán a járdákkal és parkolókkal együtt, összesen csaknem 240 millió forintból.
Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!

