#egerplusz #eger #egri városi sportiskola #karate

Csaknem 30 érmet hoztak haza Szerbiából az egri karatékák

agriasport.hu 2022.04.06. 14:19

Remekeltek a városi sportiskola versenyzői.

A szerbiai Szabadka (Subotica) városa adott otthont a XI. SKDUN shotokan karate Európa Bajnokságnak és Európa Kupának. Húsz nemzet képviseletében 800 versenyző lépett tatamira a Dudova Suma Sportcsarnokban. Magyarországot 89 sportoló képviselte, az Egri Városi Sportiskola színeiben 21-en indultak.

Az SKDUN világszövetség főtitkáraként, a magyar szövetség és az EVSI vezetőjeként shihan Juhász Ferenc 7 danos mester a kontinensviadal sikeres megrendezése mellett a magyar sportolók jó eredményeiért is munkálkodott. A versenybírók között Juhász Ferenc, Juhász Zoltán, Lévai Béla, Barczi Rita és Juhász Ákos kapott feladatot az egri és hevesi karatésok közül.

Az utánpótlás Európa Kupán kiemelkedően szerepelt a magyar válogatott (17 arany, 22 ezüst, 26 bronz), az éremtáblázaton Románia mögött a második helyen végzett. Az Európa-bajnoki összesítésben Románia, Bulgária, Szerbia, Magyarország (14 arany, 10 ezüst, 21 bronz) volt a sorrend.

Az Egri Városi Sportiskola karate szakosztály összesen az 5 arany, 4 ezüst és 20 bronzérmet szerzett. Az Európa bajnoki értékelésben aranyérmet vehetett át Horváth Zsombor (Kumite team). Az Európa Kupában a dobogó legfelső fokára állhatott Bartók Luca, Benke Marcell, Bakos Péter Botond és Bakos Lili.

A szakmaiság fontossága

Az EVSI felkészítő edzői:
Vezetőedző: Juhász Ferenc
Edzők: Lévai Béla, Sára Károly, Vanyó Attila, Barczi Rita, Szajlai Oszkár, Juhász Ákos, Vanyó Attiláné.

Shihan Juhász Ferenc csapatvezető értékelése:

Szeretnék gratulálni a versenyzőknek, felkészítő edzőknek az elért eredményekhez. Magyar részről több stílus szövetségektől voltak indulók, elismerés nekik, nagyban hozzájárultak a sikerekhez. Profi versenyzés, hozzáállás, csapatszellem jellemezte a magyarokat. Mivel végig bíráskodtam a három napot, a másik hat páston történteket majd később értékeljük a vezetőkkel. Külön elismerés illeti Barczi Rita, Miroslav Petrovic és Tímár Zoltán mesterek háttérben végzett munkáját. Sajnos több ország az ismert okok miatt nem vehetett részt a versenyen. Remélem Karlovy Varyban a világbajnokságon teljes mezőny lesz, és a mostani jó színvonal tovább erősödik.

Az EVSI eredményei:

Európa bajnokság (1 arany, 7 bronz):

Horváth Zsombor - junior fiú csapat kumite I. hely, ippon shobu kumite III.hely
Babka Csenge - cadets lány csapat kumite III. hely, kumite mix III. hely
Láng Éva - seniors kata III.hely, youths ippon shobu kumite III. hely
Lévai Eszter - cadets lány csapat kumite III. hely, kumite mix III. hely

Európa kupa (4 arany, 4 ezüst, 13 bronz)

Bartók Luca - minicadets kata III. hely, kihon ippon kumite I. hely
Sára Lili - children kata II.hely, kihon ippon kumite III. hely
Láng László - juniors kihon ippon kumite III. hely, duó kata II. hely
Bak Máté László - juniors duó kata II.hely
Gál Tamás - cadets kihon ippon kumite III. hely, jiyu kumite III. hely, kata III.