Skip to main content
2026. június 12., Péntek, Villő névnap

2021. dec. 11. Szombat, 11:06 | Barna Benedek | Eger ügye

Jövő tavaszra fejeződhet be az egri Bitskey Uszoda tetejének felújítása – VIDEÓ

Mostanra a munkálatok több mint felével végeztek.

Idén augusztusban keztdék el TAO-s és önkormányzati forrásból felújítani a Bitskey Aladár Uszoda épületének tetejét, amelynek cserepei egy technológiai hiba miatt mállottak, így az elmúlt évek során elég rossz állapotba került és balesetveszélyessé vált. A cserépcserén kívül a közel 300 millió forintos beruházás része az uszoda bejárati lépcsőjének és az étterem homlokzatának megújítása is, valamint megoldódik a vízelvezetés.

A TV Eger friss riportja szerint mostanra a javítási munkálatok több mint felével el is készültek. Szécsi Zoltán, az Egri Vízilabda Klub ügyvezetője azt is elmondta a tévének, hogy a kivitelezőnek a jobb minőségű cserepek felhelezése mellett a faszerkezet részeit is javítania kellett, mivel az alulról is nedvességet kapó gerendák már elkezdtek gombásodni, rohadni. A tetőszerkezet javítási munkálatai várhatóan jövő februárban vagy márciusban fejeződnek be.

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!