Eger ügye

Hősiesen küzdött, de kikapott a Fraditól a ZF-Eger férfi csapata

AGRIASPORT.HU 2019.11.30. 00:00

Nem sikerült a pontszerzés.

Sajnos nem láthatták a szurkolók a férfi vízilabda bajnokság kilencedik fordulójának mérkőzését a Bitskey Uszodában. A ZF-Eger együttese zárt kapuk mögött a Ferencvárost fogadta és szenvedett 16-14-es vereséget. Zsinórban harmadik találkozóján nem szerzett pontot Petrovai Márton csapata, azonban a szombaton lejátszott összecsapás ékes bizonyítéka annak, hogy van potenciál a mieinkben.

Fordulatos, nagy csatára késztettük a földkerekség egyik – ha nem a legjobb – gárdáját. Harminc gól született összesen, ebből tizennégy landolt a Ferencváros kapujában. A házigazdák hősies játéka párosult az eredményességgel is. A második negyedben 7-6-ra vezettünk, amikor is megrázta magát a Fradi. Nikola Jaksics vezetésével sorozatban négyszer is eredményesnek bizonyultak a zöldek, akik így a nagyszünetben 10-7-re megléptek.

Nem került pecsét az Eger sorsára, egyáltalán nem tört meg a folytatásra. Lőrincz, Murisics, majd Török is betalált, ezzel pedig egalizált csapatunk. Vámos góljára Baksa felelt, így a harmadik felvonás hajrájában még döntetlen volt az állás. Újabb három vendég gól következett, de a záró felvonás elején Török Béla találata életben tartotta reményeinket (12-14). Vámos és Jaksics aztán véglegesen eldöntötte a kimenetelt. Nagy nehezen felőrölte ellenállásunkat az FTC, amely az utolsó két hazai gól ellenére is 16-14-re diadalmaskodott. Ha lettek volna szurkolók, jogosan járt volna a vastaps a ZF-Egernek.

E.ON férfi OB I., alapszakasz, 9. forduló
ZF-Eger - FTC-Telekom 14-16 (4-4, 3-6, 4-4, 3-2)
Bitskey-uszoda. Zárt kapuk mögött. Játékvezetők: Tóth I, Ifj. Kenéz Gy.
ZF-Eger: Krémer - Sántavy, Kovács G. 1, MURISICS 4, Lőrincz B. 1, TÖRÖK B. 3, BAKSA 3. Cserék: Szalai G., Telegdy, Rádli 2, Sári, Dóczi A., Szőke Á. Edző: Petrovai Márton
FTC: Vogel S. - VIGVÁRI V. 3, JAKSICS 5, Mezei, FOUNTULISZ 3, Jansik, Pohl 1. Cserék: Német T. 1, Fekete G., Nyíri, Vámos 2, Kállay 1. Edző: Nyéki Balázs
Emberelőny/gól: 8/4 illetve 12/5
Ötméteresek: 3/3 illetve 2/1
Kipontozódott: Sári (26.), Telegdy (27.)

Nyilatkozatok:

Petrovai Márton:

Az FTC ellen sem mentünk feltett kézzel a medencébe, úgy játszottunk ahogy azt elvártuk. Örömteli, hogy sok akciót sikerült góllal befejezni.

Nyéki Balázs:

Sokgólos mérkőzésen, nem lehetek elégedett a saját játékunkkal. Sok hiányzónk volt, így a jól játszó egriek ellen megszerzett pontok értékesek. Gratulálok a hazaiaknak, akik Petrovai Márton edző munkájának köszönhetően ütőképes csapatot alakítottak ki.