Skip to main content
2026. július 10., Péntek, Amália névnap

2026. júl. 10. Péntek, 12:38 | Csarnó Ákos | Eger ügye

Hétfőn ismét ivóvízhiányra kell készülni Egerben – folytatódik a Vörösmarty utcai hiba helyreállítása 

A Heves Megyei Vízmű Zrt. tájékoztatása szerint hétfőn folytatódik az Egerben, a Vörösmarty és Csiky Sándor utcák kereszteződésében történt ivóvízhálózati meghibásodás helyreállítása.

A társaság közölte: a meghibásodás első ütemű javítását július 9-én és 10-én sikeresen elvégezték, azonban a csomóponti akna gépészeti felújításának második ütemére 2026. július 13-án, hétfőn kerül sor.

A munkálatok ideje alatt 7:00 és 17:00 óra között több utcában is szünetel majd az ivóvíz-szolgáltatás.

Ezeket a területeket érinti a vízhiány:

  • a Vörösmarty utca páratlan oldalán a Sertekapu és a Rózsa Károly utca közötti szakasz,
  • a Csiky Sándor utca a Vörösmarty utca és a Laktanya utca között,
  • valamint a Tizeshonvéd utca a Bartakovics utca és a Bem tér közötti szakaszon.

A Heves Megyei Vízmű Zrt. az ideiglenes ivóvízellátást két helyszínen kihelyezett lajtos kocsival biztosítja:

  • a Vörösmarty utca – Csiky Sándor utca kereszteződésében,
  • valamint a Tizeshonvéd utca – Csiky Sándor utca kereszteződésében.

A szolgáltató kéri az érintett lakosok türelmét és megértését a helyreállítási munkák idejére. A rekonstrukció célja a meghibásodott ivóvízhálózat biztonságos és hosszú távú helyreállítása, amely a későbbi üzemzavarok megelőzését is szolgálja.

indexkép: Getty Images

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!