#egerplusz #eger #sport #egri városi sportiskola #cselgáncs #judo

Egri judós lett az U23-as országos bajnokság egyik ezüstérmese

agriasport.hu 2021.10.26. 14:49

A 81 kg-os súlycsoportban lett második az Egri Városi Sportiskola versenyzője.

Az Egri Városi Sportiskola judó szakosztálya egy újabb értékes érmet könyvelhet be az idei bajnoki sikerek listájára. Cegléden rendeztek meg a 23 év alattiak országos bajnokságát. Az Egri Városi Sportiskolát Kurtán Zsombor képviselte. A 81 kg-os súlycsoportban 19-en indultak. Horváth Tamás, az EVSI vezetőedzőjének beszámolója szerint Zsombor erőnyerő volt az első körben, majd UTE-s, BHSE-s és ceglédi riválist legyőzve jutott a döntőbe. Az ellenfél a Világ Kupa 3. helyezett Rajkai Róbert (MTK) volt. Nagy küzdelemben Kurtán stabilan állt a lábán, a rendes játékidőben nem született döntés. Az aranyéremről Golden Score döntött Rajkai javára.

kurtio540
Kép forrása: agriasport.hu

Szépen küzdött egész nap, látványos dobásokat hajtott végre. Rajkai Robival ki- ki meccsen kapott ki, kis szerencsével és nagyobb önbizalommal talán sikerülhetett volna a győzelem