2024. április 20., Tivadar

Eger ügye

#egerplusz #eger #sport #egri városi sportiskola #birkózás

Az Európa-bajnokságon képviselhetik az országot az egri sportiskola ifjú birkózói

agriasport.hu 2022.05.06. 11:55

Ketten szereztek jogot a nyáron sorra kerülő zágrábi serdülő Eb-n való részvételre.

Az U-15-ös korosztály 2. válogató versenyét mindkét fogásnemben Nagykanizsán rendezték meg. Az idősebb Tóth István emlékére megrendezett utánpótláskorú viadalon 261 sportoló lépett szőnyegre. A magyarok mellett osztrák, holland és német versenyzők színesítették a mezőnyt.

Az Egri Városi Sportiskolát 7 birkózó képviselte. A 38 kg-os Kovács Keve folytatta idei remek sorozatát, három tusgyőzelemmel szerezte meg az aranyérmet. A 41 kg-osoknál 3 egri küzdött a dobogós helykért. Juhász Koppány céltudatos birkózással végzett az első helyen. A dobogó 3. fokára állhatott Ónodi-Andrave Olivér, 7. lett Juhász Imre. A 44 kg-os súlycsoportban a bronzérmes lett Kazinczy Bálint. 5. lett Jakab Norbert. A 48 kg-sosoknál 3. helyen zárt Farkas Péter.

Összesítésben a 7 fős EVSI a pontverseny 2. helyén végzett a 19 fővel felálló ESMT mögött.

A júliusi U-15-ös Európa bajnokságon szereplő magyar válogatottban Kovács Keve és Juhász Koppány képviselheti a magyar színeket – tudtuk meg Madarasi Gábor edzőtől, aki a egyben a válogatott edzője a serdülőknél.

A 2. U15-ös válogató kötöttfogású győztesei és egri helyezettjei:

38 kg: Kovács Keve (Egri VSI)
41 kg: Juhász Koppány (Egri VSI), 3. Ónodi-Andrade Olivér (EVSI), 7. Juhász Imre (EVSI).
44 kg: Zsitovoz Petro (ESMTK-KIMBA), 3. Kazinczy Bálint (EVSI), 5. Jakab Norbert (EVSI)
48 kg: Olasz Bende (ESMTK-KIMBA), 3. Farkas Péter (EVSI)
52 kg: Laaouina Illias (holland)
57 kg: Kolompár Imre (Monori SE)
62 kg: Budai Ferenc (Ceglédi VSE)
68 kg: Kovács Barnabás (ESMTK-KIMBA)
75 kg: Soliman Youssef (Pécsi EAC-KIMBA)
85 kg: Czakó Zoltán (Kiskunfélegyházi BSE)
+ 85 kg: Nagy Máté (Vasas SC)

Kötöttfogású csapatpontverseny:

1. ESMTK 52 ponttal
2. Egri VSI 28 ponttal (Edzők: Madarasi Gábor, Szucsik Tamás, Gyöngy Attila, Lakatos András)
3. Csepeli BC 25 ponttal

Felnőtt kötö9ttfogású magyar bajnokság, Budapest

60 kg: 3. Köböl László (EVSI)
67 kg: 5. Gergeyesi Ádám (EVSE), 7. Csomós János (KIMBA-Evsi)

Gyöngy Attila edző: "Köböl László élete első felnőtt versenyén az előkelő 3.helyet szerezte meg. Gergeyesit is dicséret illeti a felnőtt ob ötödik helyezésért. Sajnos Csomós János nem tudott lefogyasztani 60 kg-ra, így jó helyezéstől esett el. Borosi Henrik betegség miatt nem tudott részt venni a bajnokságon."