Koronavírus-mérleg: 131 halott 24 óra alatt, Heves megyében 30 új fertőzött
Az elhunytak országos száma egyelőre nem ment száz fő alá, a fertőzöttek száma is emelkedett.
902 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 317 571 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma, ami az előző napok csökkenéséhez képest jelentősebb emelkedést jelent.
Heves megyében 30 új fertőzöttet azonosítottak egy nap alatt, ami némi emelkedés az előző napok adataihoz képest.
Elhunyt 131 többségében idős, krónikus beteg, vagyis a járvány áldozatainak napi száma továbbra sem süllyedt száz alá. Így az elhunytak száma 9292 főre emelkedett. A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 138 365 fő, az aktív fertőzöttek száma 169 914 főre csökkent. 6 298 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 444-en vannak lélegeztetőgépen. Az öt kijelölt kórházi oltóponton ma is zajlik az egészségügyi dolgozók oltása.
Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!
