Koronavírus – Az 50-et sem éri el az új fertőzöttek száma Heves megyében
A szombaton közölt számok biztatóak, bár a halálozási arány még mindig magas.
A hivatalos kormányzati oldalon szombat reggel közölt adatok szerint 1410 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 326 688 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 114 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 9781 főre emelkedett.
A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 164 403 fő, az aktív fertőzöttek száma 153 504 főre csökkent. 5529 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 402-en vannak lélegeztetőgépen.
Eddig összesen 80 ezer adag vakcina érkezett Magyarországra, amelyekkel már 21 kórházi oltóponton zajlik az egészségügyi dolgozók oltása. A járvány lassítása és a kórházak teljesítőképessége érdekében továbbra is érvényben vannak az eddigi védelmi intézkedések.
Ami Heves megyét illeti: összesen 44 új fertőzést regisztráltak az elmúlt napon, a járvány kitörése óta ismert esetek száma szűkebb hazánkban 9073.
Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!
