Ismét nőtt a koronavírus-fertőzöttek száma Heves megyében
A szombati adatok szerint újabb beteget regisztráltak szűkebb hazánkban.
Elhunyt egy beteg és huszonkettővel, 4315-re emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon - közölte a koronavirus.gov.hu szombaton. Az új betegek közül az egyiket Heves megyében regisztrálták, ahol így szombatra huszonháromra nőtt az eddigi koronavírus-fertőzöttek száma.
A magyarországi aktív fertőzöttek száma egyébként 497, 83 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük hárman vannak lélegeztetőgépen. A kormányzati oldal adatai szerint 4953-an vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 305 133.
Az általános szabályok változatlanok: továbbra is viselni kell a maszkot az üzletekben és a tömegközlekedésben, valamint továbbra sem tartható 500 fő feletti zenés, táncos rendezvény. A kormány ugyancsak a járvány fellángolásának elkerüléséért úgy döntött, hogy nem tartja meg az augusztus 20-ai központi rendezvényeket és a tűzijátékot sem - tették hozzá.
Megmérték, és jelen van a koronavírus az egri szennyvízben
Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!
