2024. május 4., Mónika Flórián

Eger ügye

Újabb fideszes ingatlanügy: Nyitrai és Habis embere így csinált magánvagyont a közpénzből

2019.11.30. 00:00

Ha már a fideszes politikusoknak jutott, ő is kivette a részét az ingatlanbizniszből.

 

Úgy tűnik, az egri fideszesek ingatlanügye és az ezzel összefüggő egri alapítványi botrány (a fideszes vezetésű szervezettől eltűnt 1100 millió forintnyi közpénz) egy feneketlen kút. Minél mélyebbre ássuk magunkat, annál több összefüggésre lelünk, illetve egyre több gyanús információ birtokába jutunk a rendelkezésünkre álló dokumentumok és informátoraink révén.

 

Mostani cikkünk főszereplője Farkas Zoltán Tibor, aki az 1,1 milliárdos botrány kirobbanása előtti időszakig vezette a Heves Megyei Vállalkozás- és Területfejlesztési Alapítványt (HMTVA). Farkas Zoltán Tibor Nyitrai Zsolt bizalmasa, iletve Habis László polgármester és az egri fideszes vezérkar köreiben otthonoson mozog.  Farkas most pácban van, az eltűnt 1100 millió miatt nyomoz a rendőrség, és az alapítvány új, szintén fideszes elnöke nyíltan utalt már rá, hogy a korábbi kuratóriumi elnök az alapítványi pénzeket, vagyis közpénzeket sajátjaként kezelte.

 

Farkas Zoltán Tibor a mikrofonnal, mellette Habis László polgármester

 

Most mutatunk pár bizonyítékot arról, hogy az alapítványi, egyébként felháborító ügyön túl Farkas Zoltán Tibor alaposan belekeveredett az egri fideszesek ingatlanbotrányába is, ő is kapott – vagy fogalmazhatnánk úgy inkább: intézett – a cégein keresztül uniós, vissza nem térítendő támogatást, illetve államilag támogatott hitelt. Mi több, intézett egyet a testvérének is, aki most árulja azt a családi házát, amelyre elvileg azért érkezett a pénz, hogy fejlődjön a vállalkozásuk.

 

Belvárosi lakás uniós pénzen

 

Farkas Zoltán Tibor 2012 júniusában a feleségével közösen alapított egy Vackor Játék és Tanoda Kft. nevű céget. Ekkor Farkas a Heves Megyei Vállalkozás- és Területfejlesztési Alapítvány, ennek hamarosan még lesz jelentősége. A júniusban alapított cég szeptemberben máris nyert egy uniós pályázaton, ugyanazon, amelyen egy sor egri és Eger környéki fideszes politikus, és ő is ingatlanvásárlásra. A cég 8,8 millió forint vissza nem térítendő uniós támogatást kapott, majd az alapítványon keresztül még ennyi összegben hitelt. Azon az alapítványon keresztül, amelyet ő vezetett és ahonnan a vezetése idején eltűnt 1100 millió forint.

 

 

A Vackor Tanoda Eger belvárosában, a piachoz közeli Dr. Sándor Imre utcában vásárolt egy tetőtéri ingatlant, ahol elvileg gyerekeknek játszóházat akartak kialakítani. A Farkasék által a pályázati dokumentációhoz csatolt képek alapján ezt az ingatlant vásárolták meg és alakították át ilyen szuper játszóházzá:

 

 

 

 

 

Erősen gyanítható, hogy Farkas Zoltán Tibornak abban is volt szerepe, hogy egri és Eger környéki fideszesek (polgármesterek, alpolgármesterek, önkormányzati képviselők) hozzájutottak egy rakás ingatlanhoz úgy, hogy ehhez vissza nem térítendő uniós támogatást szereztek és mellé államilag támogatott hitelt is. De ha már a politikai haveroknak jutott, miért ne jutott volna neki is, mint ahogy a fenti példa mutatja.

 

 

További fontosabb cikkeink a nemrég kirobbant egri fideszesek ingatlanbotrányáról:

 

– egri és Eger környéki fideszes politikusok gyanúsan hasonló időben, ugyanabból az uniós finanszírozású programból jutottak ingatlanokhoz úgy, hogy kaptak vissza nem térítendő támogatást és támogatott hitelt is;

 

– Molnár Richárd füzesabonyi alpolgármestertől a saját anyósa (frissen alapított cégén keresztül) vette meg uniós pénzen a politikus házát úgy, hogy Molnár még ezután is a házban élt.

 

 

És hogy mi is ez az egész egri alapítványosdi? A HMTVA-dossziénk néhány egészen megdöbbentő cikkét ajánljuk arról, hogyan tűntettek el 1100 millió forintnyi közpénzt a Nyitrai Zsolt embere által vezetett szervezet kasszájából:

 

– kiderítettük, hogy egy egri központú és fideszesek által irányított szervezet, a Heves Megyei Vállalkozás- és Területfejlesztési Alapítvány kasszájából eltűnt 1,1 milliárd forint. Erről és hogy milyen praktikákkal tüntették el a pénz egy részét EBBEN A CIKKÜNKBEN írtunk;

 

– felfedtünk egy vállalkozói kört, akik tulajdonképpen a semmire kaptak közpénzhitelt az alapítványtól: kamu telephelyek és projektek, bedőlt és a pénzt benyelő cégek, fideszes politikusok a háttérben: RÉSZLETEK ITT;

 

– külföldi, offshoregyanús céghez is küldtek 600 milliót, amelynek jelentős részét már a saját könyvvizsgálói jelentésük szerint is elbukták: erről ITT OLVASHAT részleteket;

 

– kiderítettük, hova és hogyan adott a szervezet 104 millió forintot a semmire, hiszen a kedvezményezett – ráadásul nem is Heves megyei, hanem dunántúli – cég már biztosan nem fogja visszafizetni a pénzt. De eléggé úgy fest, hogy soha nem is akarta. A MEGDÖBBENTŐ RÉSZLETEK IDE KATTINTVA olvashatók.

 

Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló