Skip to main content
2025. december 16., Kedd, Aletta, Etelka névnap

2025. dec. 16. Kedd, 08:09 | Csarnó Ákos | Riasztó

Könyvtárba akart bejutni zárás után, a riasztó megzavarta

A Büntető Törvénykönyv szerint üzletszerűen követi el a bűncselekményt, aki ugyanolyan vagy hasonló jellegű bűncselekmények elkövetése révén rendszeres haszonszerzésre törekszik.

A büntetett előéletű férfi 2024 nyarán, fényes nappal, betörte Heves vármegye egyik városi könyvtárának a szellőző ablakát, majd azon keresztül bemászott az épületbe. A könyvtár folyosóján lévő riasztó berendezés azonban működésbe lépett és megzavarta az elkövetésben a vádlottat, aki az egyik terem ablakán keresztül – üres zsebbel – menekült el a helyszínről.

A vádlott bűncselekmények rendszeres elkövetéséből tartotta fenn magát.

Az Egri Járási Ügyészség a szabálysértési értékre üzletszerűen, dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás vétségének kísérlete miatt most benyújtott vádiratában – amennyiben a vádlott a bűncselekmény elkövetését beismeri – 8 hónap szabadságvesztés és 1 év közügyektől eltiltás kiszabását indítványozta.

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!