Megérkezett az idei első hó
A koronavírus-járvány idején a magyar kormány a magasabb átoltottság mihamarabbi elérése érdekében a nyugati vakcinák mellett keleti vakcinákat is igyekezett beszerezni.
Igen ám, de míg az orosz Szputnyik-vakcinákat közvetlenül vásárolta meg az ország, addig a kínai Sinopharm esetében beiktattak egy közvetítőcéget.
A Danubia Pharma Kft. tulajdonosi háttere az elmúlt egy évben számtalan átalakuláson ment keresztül – 2021 decemberében például beolvadás útján egyesült a Syntonite Med Zrt.-vel –, a közvetítőcég ennek ellenére is roppant sikeres évet zárt, számolt be róla az Mfor.
A lap a cég éves beszámolójára hivatkozva azt írja, hogy
a Danubia Pharma árbevétele az előző évi 3,4 milliárdról 54,8 milliárd forintra emelkedett, vagyis ez nem kevesebb mint 1511 százalékos bevételgyarapodás egy év leforgása alatt.
Ezzel párhuzamosan természetesen a költségek is növekedtek, több volt például a személyi jellegű ráfordítás, hiszen míg 2020-ban csak egy, addig 2021-ben már öt fő (!) volt a dolgozók létszáma, az ő bérköltségük azonban „csak" 42 millió forintot tett ki, ami havi szinten bruttó 700 ezer forintos fizetést jelentett.
Minden kiadás és árfolyamveszteség ellenére a kínai vakcinabiznisz még így is 4,4 milliárd forint tiszta profitot hozott a cégnek.
(Indexfotó: Rosta Tibor / MTI)