Skip to main content
2025. február 16., Vasárnap, Julianna, Lilla névnap

2023. jún. 22. Csütörtök, 13:04 | Farkas Bazsi | Mindenki ügye

Megszűnnek az élelmiszerársapkák, változik a CSOK

Városi ingatlan esetében 2024 január 1-től eltörlik a CSOK-ot. Hamarosan megszűnik az élelmiszer árstop.

 

Két komoly változásról számolt be ma délelőtti Kormányinfóján Gulyás Gergely Miniszterlenökséget vezető miniszter. Tájékoztatása szerint:

A babaváró hitel szabályain változtatva 10-ről 11 millió forinta nő majd hitelkeret, ezt azonban 2024 január 1-től csakis azok a házaspárok vehetik majd igénybe, ahol a feleség 30 év alatt vállal gyermeket. Lesz egy átmeneti időszak, így 2025 január 1-ig 30 és 40 év közötti hölgyek még jogosultak lesznek a babaváróra.

CSOK esetében a falusi CSOK keretösszegét 50%-kal megemelik. 2024 január 1-től az 5000 fő feletti településeken nem lehet igénybe venni a CSOK-ot. A falusi CSOK-nál 2024 január 1-től 2 gyerek esetében 4 millió forintra nő a felvehető összeg, ez 3 gyerek esetében 15 millió forintra ugrik.

Az élelmiszer árstop augusztus 1-től megszűnik. Az akciós termékeknél azonban megnövelik az akció mértékét, így 10%-ról, 15%-ra nő.

Gulyás kitért arra is, hogy a tegnap lezuhant katonai helikopter áldozatait a Honvédség saját halottjainak tekinti.

indexkép: MTI